Välkommen till SSRK Södra

Resultat från Retriever B-prov 2018

Samtliga resultat är preliminära! Med reservation för ev skrivfel och liknande.

Datum:
Plats:
Domare:
12-13 maj
Helsingborg
Carina Asp
Nybörjarklass
1 Coatfloats Delta Force Knockout, Flat, Eva Lundqvist
Meadowlark Camalus, Labrador, Kent Wiberg
Roekull Mayas Yes, Labrador, Ann-Kristin Nilsson
Soft Rush Arctic Sofiero, Labrador, Robert Mueller
Yesrieve’s Nice Shot, Golden, Nina Johansson
2 Reedsweeper’s Milos Oathkeeper, Labrador, Lena Haraldsson
Roekull Xakt, Labrador, Martina Hansson
3 Inspirations Mr Collins, Flat, Monica Almqvist
Meadowlark Whiskey In A Jar, Labrador, Kenth Feldt
Sunnanlids Tlovis-Elvan, Labrador, Johan Kesten
0 Coatfloats Darth Vader, Flat, Eva Jönsson
Gamefetchers Ivy, Labrador, Annika Gardalh
Öppenklass
1 Kimline’s Skye River Findhorn, Labrador, Regina Enge
Roekull Kayos Unix, Labrador, Marita Gimsér
2 Carmal’s Fame, Labrador, Peter Hilding
Straight Flush Banana Blizz, Flat, Eva Jönsson
3 Flatterhaft Yes Sandy Guess What, Flat, Ann-Sofi Höijenstam
Gamefetchers Violet, Labrador, Lars Wadmark
Hedgehog’s Wigeon, Labrador, P-O Carlsson
Justlike Akina, Labrador, Maria Lundgren
Kimline’s Skye River Spey, Labrador, Inger Persson
Kullaholm’s Parker Pyne, Labrador, Fredrik Örberg
Roekull Olgas Wilda, Labrador, Lena Nyman
Shimnavale Javelin, Labrador, Rickard Larsson
0 Coatfloats One Knockout, Flat, Ingela Karlsson
Roekull Kayos Ultra, Labrador, Ebba Petersson
nkl-180512

NKL 12 maj: Nina Johansson & Yesrieve’s Nice Shot ,Robert Mueller & Soft Rush Arctic Sofiero, Kent Wiberg & Meadowlark Camalus, Eva Lundqvist & Coatfloats Delta Force Knockout samt Ann-Kristin Nilsson & Roekull Mayas Yes

 

okl-180513

ÖKL 13 maj: Regina Enge & Kimline’s Skye River Findhorn samt Marita Gimsér & Roekull Kayos Unix (ej i bild)

 

 

Datum:
Plats:
Domare:
6 maj
Hässleholm
P-O Björk
Öppenklass
1 Sea-Croft Nice N’ Shiny, Labrador, Malin Elving
2 Camiveras Charmiga Chirac, Golden, Kenneth Olsson
Carmal’s Yenna, Labrador, Lars Landgren
Coatfloats Anakin, Flat, Matts Faijermo
Gamefetchers Violet, Labrador, Lars Wadmark
Like’ims Elsas Victor, Labrador, Gert Inge Andersson
Roekull Kayos Ultra, Labrador, Ebba Petersson
Roekull Kayos Unix, Labrador, Marita Gimsér
3 Gamegainer Camaro, Labrador, Linnea Andersson
Carmal’s Keen Abbey, Labrador, Mikael svensson
0 Capandus Skye Loch An Eilean, Labrador, Per Johnsson
1okl-180506

Dagens 1 pristagare Sea-Croft Nice N’ Shiny & Malin Elving med domare P-O Björk

 

Datum:
Plats:
Domare:
8 april
Skåne S
Åza Vikström
Nybörjarklass
1 River Fox Hollister By Lefi, Tollare, Lis Sparre
Roekull Olgas Wilda, Labrador, Lena Nyman
Shimnavale Javelin, Labrador, Rickard Larsson
2 Coatfloats Delta Force Knockout, Flat, Eva Lundqvist
3 Gamefetchers Ivy, Labrador, Annika Gardalh
0 Avjava’s Shylock Of Rymen, Golden, Solveig Båge
Duvkullans Ebenholtz, Labrador, Anni Frick
Duvkullans Kobolt, Labrador, Katarina Mattiasson
Inspirations Mr Collins, Flat, Monica Almqvist
Killeboda Zelda, Labrador, Per Johnson
Kullaholm’s Muirne, Labrador, Karin Rimvall
Meadowlark Whiskey In A Jar, Labrador, Kenth Feldt
Öljersjös Speja Spirit Of Java, Labrador, Håkan Rilöv

nkl-180408