Välkommen till SSRK Södra

Resultat från Tollingprov 2013

Samtliga resultat är preliminära! Med reservation för ev skrivfel och liknande.

Datum:
Plats:
Domare:
13 oktober
Bosarp
Anders Wahlberg
Öppenklass
2 Fägrings Salty Chinook, Therese Johansson
3 Arbetsviljans Hallongrotta, Anna Fredriksson
Blazing Fowler’s Cirkus Fakir, Henrik Jensen
0 Agrosofens Fiinlir, Johanna Andersson
Aktiviva’s Primero D’nash, Åsa Roosqvist
Fox Cub Shannon’s Oscar, Christina Brandt Nielsen, Danmark
Inlicios 6th Sense, Håkan Linde
River Fox Gusa Af Gine, Lotta Strömberg
Tollartrollets Triumph, Jan-Inge Glenberg
Elitklass
2 Agrosofens Marsipan Konfekt, Jan Alenfall
3 Duck Dog’s Honker, Cecilia Bergling
River Fox Ganti Quebec Af Gine, Sverker Haraldsson
0 Springer Nova’s Luna Tvindelstrup, Hanne Sölvkjär, Danmark

 

Datum:
Plats:
Domare:
12 oktober
Bosarp
Anders Wahlberg
Nybörjarklass
1 Riverbreeze Dream Team Kiowa, Jessica Mattsson
3 Andrummets Eviga, Anna Lideborg
0 Digby Tollers Duck Commander, Janne Berggren
Krokasmedens Pikku Kettu, Miriam Scheingraber
Elitklass
1 Duck Dog’s Honker, Cecilia Bergling
River Fox Ganti Quebec Af Gine, Sverker Haraldsson
3 Agrosofens Marsipan Konfekt, Jan Alenfall
Springer Nova’s Luna Tvindelstrup, Hanne Sölvkjär, Danmark

 

Datum:
Plats:
Domare:
13 april
Blekinge
Bosse Ferm
Nybörjarklass
2 Blazing Fowler’s Cirkus Fakir, Henrik Jensen
Aktiviva’s Primero D’nash, Åsa Roosqvist
3 Aquafox Duki Avomerisolmu, Jonathan Nordström
Qourageous Quicksilver Vom Lech-Tol, Jan Alenfall
Quatermain vom Lech-Toller Nest, Doris Hoffmann, Tyskland
Öppenklass
1
Klar för elitklass
Nova Bella vom Lech-Toller Nest, Thomas Hoffmann, Tyskland
2 Devilish Kenobi the Diligent Red Hunter, Lisa-Marie Rößling, Tyskland
3 Agrosofens Lindanserska, Lis Sparre

 

Datum:
Plats:
Domare:
13 april
Blekinge
Bosse Ferm
Nybörjarklass
1 Blazing Fowler’s Cirkus Fakir, Henrik Jensen
Devilish Kenobi the Diligent Red Hunter, Lisa-Marie Rößling, Tyskland
2 Aktiviva’s Primero D’nash, Åsa Roosqvist
Quatermain vom Lech-Toller Nest, Doris Hoffmann, Tyskland
Öppenklass
1 Nova Bella vom Lech-Toller Nest, Thomas Hoffmann, Tyskland
3 Agrosofens Fiinlir, Johanna Andersson
0 Agrosofens Lindanserska, Lis Sparre