Välkommen till SSRK Södra

Resultat från Tollingprov 2014

Samtliga resultat är preliminära! Med reservation för ev skrivfel och liknande.

Datum:
Plats:
Domare:
19 oktober
Bosarp
Kurt Lundström
Öppenklass
3 Digby Tollers Duck Lips, Tina Joonas
Qourageous Quicksilver Vom Lech-Tol, Jan Alenfall
0 River Fox Red Fire Of Texmo, Emma Sjöberg
Thicha’s Beautiful Niko Mikkel, Ronny Lillebakken, Norge
Tollerparken’s Aktive Indi, Ronny Lillebakken, Norge
Elitklass
1 Fägrings Salty Chinook, Therese Johansson
3 Agrosofens Lindanserska, Lis Sparre
Inlicios 6th Sense, Håkan Linde
River Fox Ganti Quebec Af Gine, Sverker Haraldsson
0 Agrosofens Marsipan Konfekt, Jan Alenfall
Kanadickens Dolphin Of Mafli, Anette Björgell
Kanadickens John Dory Of Mafli, Catarina Strand

Tredje 1:a priset i elitklass för Therese Johansson och Fägrings Salty Chinook ”Chino”

Datum:
Plats:
Domare:
18 oktober
Bosarp
Kurt Lundström
Nybörjarklass
0 Renarder’s Toyota Bill, Therese Blomqvist
Vildandens Leet Af Pixboot, Anette Björgell
Elitklass
2 Fägrings Salty Chinook, Therese Johansson
3 Inlicios 6th Sense, Håkan Linde
0 Agrosofens Lindanserska, Lis Sparre
Kanadickens Dolphin Of Mafli, Anette Björgell
Kanadickens John Dory Of Mafli, Catarina Strand
River Fox Ganti Quebec Af Gine, Sverker Haraldsson
Datum:
Plats:
Domare:
13 april
Blekinge
Kurt Lundström
Öppenklass
1 PB
klar för elitklass
Fägrings Salty Chinook, Therese Johansson
2 Riverbreeze Dream Team Kiowa, Jessica Mattsson
3 Blazing Fowler’s Cirkus Fakir, Henrik Jensen
Inlicios 6th Sense, Håkan Linde
0 Aktiviva’s Primero D’nash, Åsa Roosqvist
Fägrings Salty Moonlight, Therese Johansson

Chino (Fägrings Salty Chinook) & Therese Johansson

Datum:
Plats:
Domare:
12 april
Skåne
Sverker Haraldsson
Nybörjarklass
1 PB
bästa tolling
River Fox Red Fire of Texmo, Emma Sjöberg
1 Vildandens Nix af Snoddax, Carina Boijertz
0 Aquafox Duki Avomerisolmu, Jonathan Nordström
Öppenklass
1 PB
klar för elitklass
Agrosofens Lindanserska, Lis Sparre
1 Fägrings Salty Chinook, Therese Johansson
2 Aktiviva’s Primero D’nash, Åsa Roosqvist
Blazing Fowler’s Cirkus Fakir, Henrik Jensen
Riverbreeze Dream Team Kiowa, Jessica Mattsson
0 Fägrings Salty Moonlight, Therese Johansson
Inlicios 6th Sense, Håkan Linde

Från vänster till höger: 1 NKL Nixa (Vildandens Nix af Snoddas) & Carina Boijertz Moltas (River Fox Red Fire of Texmo) & Emma Sjöberg 1 ÖKL Fixa (Agrosofens Lindanserska) & Lis Sparre Chino (Fägrings Salty Chinook) & Therese Johansson