Välkommen till SSRK Södra

Resultat från Tollingprov 2015

Samtliga resultat är preliminära! Med reservation för ev skrivfel och liknande.

Datum:
Plats:
Domare:
1 november
Bosarp
Sverker Haraldsson
Nybörjarklass
3 Agrosofens Givet-Vis, Cilla Thorén
0 Digby Tollers Duck Commander, Janne Berggren
Vildandens Lucia Af Pixvill, Hanne Sølvkjær, Danmark
Öppenklass
2 Digby Tollers Daytona, Åsa Roosqvist
0 Digby Tollers Testarossa, Agneta Joonas
River Fox Red Fire Of Texmo, Emma Sjöberg
Elitklass
1 Lönnlövets Nässla, Marie-Louise Huldt
2 Krokasmedens Å-Lewis, Martina Svensson
Riverbreeze Dream Team Kiowa, Jessica Hulten
3 Shaggy Toller’s Keehnu Dancing Zeta, Nina W. Nilsen, Norge
0 Agrosofens Lindanserska, Lis Sparre
Digby Tollers Duck Lips, Tina Joonas
Fägrings Salty Moonlight, Therese Johansson
River Fox Gusa Af Gine, Lotta Strömberg
milo

Lönnlövets Nässla & Marie-Louise Huldt – Grattis till helgens enda elit-1:a

 

Datum:
Plats:
Domare:
31 oktober
Bosarp
Sverker Haraldsson
Nybörjarklass
1 Aquafox Duki Avomerisolmu, Jonathan Nordström
Vildandens Lucia Af Pixvill, Hanne Sølvkjær, Danmark
0 River Fox Red Flash Of Texmo, Emmelie Gunnarsson
Springer Nova’s Mellie Of Tuffno, Jonas Gustafsson
Agrosofens Givet-Vis, Cilla Thorén
Öppenklass
1 Riverbreeze Dream Team Kiowa, Lars Bengtsson
2 Digby Tollers Daytona, Åsa Roosqvist
0 Digby Tollers Testarossa, Agneta Joonas
Piktook’s Five Island Yaiza, Maygreth Åkesson
Elitklass
0 Digby Tollers Duck Lips, Tina Joonas
Fägrings Salty Moonlight, Therese Johansson
Krokasmedens Å-Lewis, Martina Svensson
Shaggy Toller’s Keehnu Dancing Zeta, Nina W. Nilsen, Norge

 

Datum:
Plats:
Domare:
12 april
Blekinge
Bosse Ferm
Nybörjarklass
1 River Fox Tromb Av Kolfix, Emma Strömbäck
Tollartrollets Molle, Susanne Reinke, Tyskland
2 Aquafox Duki Avomerisolmu, Jonathan Nordström
3 River Fox Virvelvind Av Kolfix, Malin Sparre
0 Inlicios White Out, Jonathan Nordström
River Fox Storm Av Kolfix, Sverker Haraldsson
Öppenklass
2 Qourageous Quicksilver Vom Lech-Tol, Jan Alenfall
3 River Fox Red Fire Of Texmo, Emma Sjöberg
Tollarbellas Liebling, Maike Boehm, Tyskland
0 Aktiviva’s Primero D’nash, Åsa Roosqvist
Digby Tollers Daytona, Åsa Roosqvist
Digby Tollers Duck Lips, Tina Joonas
tjpnkl1_150411

River Fox Tromb Av Kolfix & Emma Strömbäck som lyckades få 1:a nkl båda dagar – GRATTIS

Datum:
Plats:
Domare:
11 april
Skåne
Sverker Haraldsson
Nybörjarklass
1 River Fox Tromb Av Kolfix, Emma Strömbäck
2 River Fox Virvelvind Av Kolfix, Malin Sparre
0 Gesalatis Vulpes Chama, Louise Thornqvist
Vildandens Leet Af Pixboot, Anette Björgell
Elitklass
3 PB Agrosofens Fiinslip, Anne Titti Karlström
3 Lönnlövets Nässla, Marie-Louise Huldt
0 Kanadickens Dolphin Of Mafli, Anette Björgell