Välkommen till SSRK Södra

Resultat från utställningar 2011

Samtliga resultat är preliminära! Med reservation för ev skrivfel och liknande.


Åstorp 2011-11-12

BEST IN SHOW
Sieger’s Pure Gold, Engelsk Springer Spaniel, Brasch Birgit, Danmark

BIS valpklass 1
Moonstruck Med Blommor Och Blad, Welsh Springer Spaniel, Drottsgård Christina, Svedala

BIS valpklass 2
Occis Hold Me Now, Cocker Spaniel, Dafgård Britta, Andersen Torben, Harplinge

BIS Junior/Unghund
Castlerock Simply Magic, Flatcoated Retriever, Dyrén Anette, Bergshamra

 

BIS veteran
SE U(U)CH Moonstruck Rough Romance, Flatcoated Retriever, Mårtensson Britt-Marie, Svedala

 

BIS Avelsklass
Multich Trollängens Maximum Effect, Engelsk Springer Spaniel, Årdh Elisabeth, Älmhult

BIS uppfödarklass
Kennel Trollängens, Engelsk Springer Spaniel, Erlandsson Anette, Palm Matti, Åled


Hasslarp 2011-05-29

Best In Show
Domare: Ann-Christin Johansson

  1. SE U(U)CH Floprym Ellen, Golden Retriever, Strand Annette, Hindås
  2. Backhills Xpect A New Day, Cocker Spaniel, Staaf Karin, Tranås
  3. Polydryns Myran, Welsh Springer Spaniel, Kindstrand Kristina, Tranås
  4. Starworkers Little Mermaid, Flatcoated Retriever, Drottsgård Christina, Svedala

BIS-valp I
Domare: Karin Gerhard Beyersdorf

  1. Sunny Delight’s Xmas Carol, Golden Retriever, Cederlund Åsa, Steninge

BIS-valp II
Domare: Dagmar Winter

  1. Emba’s Mr Sunbeam, Cocker Spaniel, Berggren Mats, Motala

BIS-veteran
Domare: Peter Beyersdorf

  1. SE U(U)CH Moonstrucks Rock Star, Flatcoated Retriever, Olsson Gabriella, Ystad

 

BIS- junior/unghund
Domare: Anne-Berith Waskaas

  1. Majik Zero To Hero, Golden Retriever, Cederlund Åsa, Steninge

 

BIS Uppfödargrupp
Domare: Tina Angrell

  1. Kennel Kvicksans, Flatcoated Retriever, Sergejeff Minna, Alatalo Leo, Stora Sundby

 

BIS Avelsgrupp
Domare: Ann-Christin Johansson

  1. Manaca’s Moves Mountains, Cocker Spaniel, Ekstrand Maria o Martin, Löddeköpinge


Hasslarp 2011-05-28

Best In Show
Domare: Peter Biersdorf

    1. C.I.E NO UCH SE U(U)CH SE V-10 WW-10 Don’s Siden Sammet, Flatcoated retriever, Sandberg Rösiö Lena, Knivsta
    2. SE U(U)CH SE V-09 Backhills New Design, Cocker spaniel, Staf Karin, Tranås
    3. Merrows Christo Redentor, Clumber spaniel, Olsson Per-Arne, Lund
    4. Richbourne Stardom, Labrador retriever, Nilsson Mary, Löttorp

 

BIS-valp I
Domare: Dagmar Winter

      1. Don’s Älskling På Vågen, Flatcoated retriever, Brostam Berglund Karin, Knutby

BIS-valp II
Domare: Tina Angrell

      1. Flatterhaft Ture Blåser Bort, Flatcoated retriever, Tornblad Alexandra, Halmstad

BIS-veteran
Domare: Anne-Berith Waskaas

      1. LPI SE U(U)CH Pelydryns Vurpan, Welsh springer spaniel, Kindstransd Kristina, Tranås

BIS junior/unghund
Domare: Åke Sjöström

      1. Billben’s Tuff Brud I Lyxförpackning, Welsh springer spaniel, Jonsson Agneta, Stillingsön

BIS Uppfödargrupp
Domare: Karin Gerhard-Beiersdorf

      1. Kennel Kvicksans, Flatcoated Retriever, Sergejeff Minna, Alatalo Leo, Stora Sundby

BIS Avelsgrupp
Domare: Peter Biersdorf

    1. Manaca’s Moves Mountains, Cocker spaniel, Maria Ekstrand, Löddeköpinge