Välkommen till SSRK Södra

Resultat från utställningar 2014

Samtliga resultat är preliminära! Med reservation för ev skrivfel och liknande.


Åstorp 2014-11-08

Best In Show
Domare: Bo Skalin

  1. AU CH Azel’s Always Bet On The Black, Amerikansk Cocker Spaniel, Carter Valerie & Erin , Australien
  2. NO UCH NO V-12 SE U(U)CH Backhills Xpect A New Day, Cocker Spaniel, Karin Staaf, Tranås
  3. C.I.E. Thevenet Peps Team, Golden Retriever, Tatiana Kravchenko, Steninge
  4. FI VV-13 NO VV-13 ROCH SE U(U)CH Caci’s Snow Whiite, Flatcoated retriever, Birgitta Strandquist, Bjärred

BIS-valp I
Domare: Ola Eriksson

  1. Goldmoore’s Copy Right, Engelsk springer spaniel, Christina Boije, Svenljunga

BIS-valp II
Domare: Vibe Borregaard Madsen

  1. Dream Max Zamora Of Abnalls, Golden retriever, Jennie Andersson, Svenshögen

BIS-veteran
Domare: Jessie Borregaard Madsen

  1. FI VV-13 NO VV-13 RO CH SE U(U)CH VEUW-3 Caci´s Snow White, Flatcoated retriever, Birgitta Strandquist, Bjärred

BIS Uppfödargrupp
Domare: Vibe Borregaard Madsen

  1. Kennel Goldfashion, Golden retriever, Eivor Nilsson, Önnestad

BIS Avelsgrupp
Domare: Ola Eriksson

  1. C.I.E. NORD UCH Art-Wave´s Tempo Di Pace, Engelsk springer spaniel, Jens Karlsson, Hörby

BIS Junior/unghund
Domare: Jessie Borregaard Madsen

  1. Goldmoore´s Release Me, Engelsk springer spaniel, Christina Boije, Svenljunga

Hasslarp 2014-05-30

Best In Show
Domare: Karl-Erik Johansson

  1. INT UCH Starworkers Read My Lips, Flatcoated retriever, Helle Nielsen, Danmark
  2. NORD UCH Perchwater Like A Perfect Dream, Cocker spaniel, Frida Ankerson, Trollhättan
  3. DK UCH SE U(U)CH Dream Max Amy Diamond, Golden retriever, Nielsen Sven Aage & Jennie Andersson, Danmark
  4. Annual’s Poker Star, Labrador retriever Bolette Heering, Danmark

BIS-valp I
Domare: Eva Liljekvist Borg

  1. Sunny Delight’s Fashion Cover, Golden retriever,Åsa Cederlund, Steninge

BIS-valp II
Domare: Hannie Warendorf

  1. Mingla’s St. James Park, Clumber spaniel, Catharina Lindström, Långås

BIS-veteran
Domare: Arne Foss

  1. DK UCH SE U(U)CH Dream Max Amy Diamond, Golden retriever, Sven Aage Nielsen& Jennie Andersson, Danmark

BIS Uppfödargrupp
Domare: Mikael Tranholm

  1. Kennel Big Brazzel, Engelsk springer spaniel, Katarina & Andrea Rosenblad, Spånga

BIS Avelsgrupp
Domare: Eva Liljekvist Borg

  1. SE U(U)CH Charles Dickens New Born, Amerikansk cocker spaniel, Kristin Majlöv, Löberöd

BIS Junior/unghund
Domare: Jan Roger Sauge

  1. Xint Maggie May, Amerikansk cocker spaniel, Nina Olsson Malmgren, Trelleborg

Hasslarp 2014-05-29

Best In Show
Domare: Arne Foss

  1. Galaksi This Is Me, Amerikansk cocker spaniel, Michael Kristensen, Danmark
  2. INT UCH Starworkers Read My Lips, Flatcoated retriever, Helle Nielsen, Danmark
  3. Sieger’s Look Who’s Talking, Engelsk springer spaniel, Rikke Thomsen, Danmark
  4. Annual’s Poker Star, Labrador retriever, Bolette Heering, Danmark

BIS-valp I
Domare: Hannie Warendorf

  1. Sunny Delight’s Fashion Cover, Golden retriever, Åsa Cederlund, Steninge

BIS-valp II
Domare: Jan Roger Sauge

  1. Zampanzar Baby Blue, Golden retriever, Åsa Cederlund, Steninge

BIS-veteran
Domare: Mikael Tranholm

  1. NORD UCH Backhills New Design, Cocker spaniel, Karin Staaf, Tranås

BIS Uppfödargrupp
Domare: Karl-Erik Johansson

  1. Kennel Sunny Delight’s, Golden retriever, Åsa Cederlund, Steninge

BIS Avelsgrupp
Ingen grupp deltog

BIS Junior/unghund
Domare: Eva Liljekvist Borg

  1. Sieger’s Look Who’s Talking, Engelsk springer spaniel, Rikke Thomsen, Danmark