Välkommen till SSRK Södra

Resultat från utställningar 2016

Åstorp 161112

Best In Show
Domare:  Annette Bystrup

best-in-show

  1. Golden Canina Chorus Line, Golden retriever, Landtborg Camilla, Immeln
  2. SE U(U)CH Art Wave’s Smash And Grab, Cocker spaniel, Karlsson Jens, Hörby
  3. NO UCH NORD V-15 SE U(U)CH SEV-09 VCH US CH Double Coat’s Christmas Joy, Chesapeake bay retrivier, Lindström Catharina, Långås
  4. Black And Buff’s One Of A Kind, Amerikansk cocker spaniel, Fraser Michelle

 

BIS-valp I
Domare:  Anneli Karlsson

bis-1-valp-4-6-manader-clumber

  1. Sugar Loaf Drottning Yrsa, Clumber spaniel, Åkerman Annika, Kungsbacka


BIS-valp II
Domare:  Johnny Andersson

bis-1-valp-6-9-manader-2

  1. Barecho You Rock My World, Engelsk springer spaniel, Björkman Helene, David, Årsunda

BIS-veteran
Domare:  Eva Nielsen

bis-1-veteran

  1. NO UCH NORD V-15 SE U(U)CH SE V-09 SE VCH US CH Double Coat´s Christmas Joy, Chesapeake bay retriever, Lindström Catharina, Långås

 

BIS Uppfödargrupp
Domare:  Eva Nielsen

bis-1-avelsklass

  1. Kennel Art-Wave’s, Cocker spaniel, Karlsson Jens, Hörby

 

BIS JUNIOR/UNGHUND
Domare: Birthe Scheel

bis-1-junior-unghund

  1. Almanza Backstage Entertainment, Flatcoated retriever, Karlsson Hanna, Växjö

 


Hasslarp 160529

Best In Show
Domare:  Angela Hancock

BIS

  1. SE JV-13 SEU(U)CH Flatterhaft Face The Evil, Flatcoated Retriever, Marie Jansson, Lindome
  2. RLD F RLD N Kroppsmarkens Nothern King,Labrador Retriever, Marika Torstensson, Löddeköpinge
  3. Cold-Case Surprising Thrill, Amerikansk Cocker Spaniel, Marcus Karlsson, Tjurkö
  4. Dewmist Dexterity, Golden Retriever, Sara Roth, Oskarström

 

BIS-valp I
Domare: Angela Hancock

valp 4-6

  1. Twinlab’s Eternity Equinox, Labrador Retriever, Signe Jönsson, Löberöd

 

BIS-valp II
Domare: Kalvo Kriisk

valp 6-9

  1. Moonstruck White Delight, Flatcoated Retriever, Gudrun Brunnström, Svedala

 

BIS junior/unghund
Domare: Axel Komorowski

Junior-Unghund

  1. Hall Of Lords Just Truly Black Leat, Amerikansk Cocker Spaniel, Michael Hammerich, Danmark

 

BIS-veteran
Domare: Chris Hancock

Veteran

  1. DK UCH SE UCH Moonstruck The Coconut, Flatcoated Retriever, Jan-Erik Strobel, Svedala

 

BIS Uppfödargrupp
Domare: Monika Blaha

uppfödargrupp

  1. Kennel Sunny Delight’s, Golden Retriever, Åsa Cederlund, Steninge

 

BIS Avelsgrupp
Domare: Angela Hancock

avelsgrupp

  1. Oakbeach Dream’s Come True, Cocker Spaniel, Maria Ekstrand, Löddeköpinge

Hasslarp 160528

Best In Show
Domare:
Monika Blaha

  1. SE U(U)CH Astrospring’s Orion, Engelsk Springer Spaniel, Karolina Eliasson, Steninge
  2. Skumparps Make Me Believe Again, Cocker Spaniel, Helena Hansson, Bunkeflostrand
  3. Dainty’s Wave Surfer, Welsh Springer Spaniel, Sandra Eriksson, Örkelljunga
  4. Pelydryns Amazing Grace, Sussex Spaniel, Lise Lott Samuelsson, Aneby

 

BIS-valp I
Domare: Kalvo Kriisk

  1. Laurenley Luciano, Golden Retriever, Åsa Cederlund, Steninge

 

BIS-valp II
Domare: Angela Hancock

  1. Cockerlykke Will To Please, Cocker Spaniel, Katarina Dehman, Tormestorp

 

BIS-veteran
Domare: Axel Komorowski

  1. SE U(U)CH Dagsländans Alma, Welsh Springer Spaniel, Linda Toftehag, Lindome

 

BIS junior/unghund
Domare: Chris Hancock

  1. Skumparps Make Me Belive Again, Cocker Spaniel, Helena Hansson, Bunkeflostrand

 

BIS Uppfödargrupp
Domare: Angela Hancock

  1. Kennel Moonstruck, Flatcoated Retriever, Christina Drottsgård, Gudrun Brunström, Carina Jansson, Svedala

 

BIS Avelsgrupp
Domare: Monika Blaha

  1. SE U(U)CH Starworkers Little Mermaid, Flat Coated Retriever, Christina Drottsgård, Svedala