Välkommen till SSRK Södra

Resultat från viltspår 2012

Samtliga resultat är preliminära! Med reservation för ev skrivfel och liknande.

Datum: November
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Karl-Axel Larsson, Ingela Nilsson, Johan Nilsson, Arne Persson och Håkan Samevik

Anlagsklass

Gk Robust Brown Gentleman Jack, Labrador, Anita Jeppsson, HöllvikenKroppsmarkens Northern King, Labrador, Marika Torstensson, Löddeköpinge

Swe Drent’s Anbellus, Drentsche Patrijhond, Ulla-Britt Johansson, Osby

Sångfågelns Ciboletta, Labrador, Lena Ström, Lund

Ej gk Minnows Certitude, Labrador, Kerstin Granlund, Malmö

Öppenklass

1 Bluenosers Sail Suhaili, Tollare, Ruby Rydén, Skåne Tranås
Huntleys Eldige Ettra, Labrador, Monica Westerlin, Åstorp
Katy, Springer Spaniel, Ritva Winblad, Olofström
Miss Mallorys Black In Black, Flat, Kicki Jönsson, Munka Ljungby
3 Bökardalens Yantra, Labrador, Bodil Dahlgren, Våxtorp
0 Dream Max Flora, Golden, Jennie Andersson o Bodil Lindblad, Helsingborg

 

Datum: 13 oktober
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Ingela Nilsson

Öppenklass

1 Dream Max Flora, Golden, Jennie Andersson o Bodil Lindblad, Helsingborg

 

Datum: Oktober
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Johan André, Per Jönsson, Karl-Edvin Martinsson, Arne Persson och Håkan Samevik

Öppenklass

1 Fiin Alice Sebold, FIN24510/2007, Labrador, Päivi Loumanen, Pori, Finland
Keeza’s Lunde Kuutano, DK06760/2011, Lapsk Vallh Jenny o Magnus Hakanen, Randers, DK
Kolbäckens Give It To Me, S58064/2009, Golden, Anna Sjöholm, Helsingborg
Ritou’s Inas Mocha, SE52012/2011, Labrador, Gullvi Gullander, Lyckeby
Tjakke’s Louhti, S64178/2007, Lapsk Vallh. Jenny o Magnus Hakanen, Randers, DK
2 Continental’s Sandstorm Of Ian, S46079/2007, Belg. Vallh. Anna Rosén, Hässleholm
3 Lintorpet Alfa, SE37165/2011, Golden, Christer Tomasson, Mörrum
0 Huntley’s Daring Dottie, SE23018/2010, Labrador, Anna Häggkvist, Klippan
Robust Pima, S19114/2007, Labrador, Susanne Schiffer, Rydebäck

 

Datum: 28 oktober
Plats: Genarp
Avdelning: Södra
Domare: Annika Berntsson, Hans Follin, Arne Persson och Håkan Samevik

Öppenklass

1 HP Champion PB Svinghammers Baccardi Razz, S41365/2008, Borderterrier, Monica Bengtsson, Ystad
1 HP Grain Of Golds Joy Of Laugther, SE35567/2010, Golden, Uilf Karlsson, Glemmingebro
1 Champion Guideline’s Sidewalk Sale, S60873/2009, Labrador, Marianne Rolf, HöganäsRobust Pima, S19114/2007, Labrador, Susanne Schiffer, Rydebäck
1 Hazelwoods Mocca, S50188/2007, Spr.span. Christer Olsson, KågerödSmörsoppens Glenlossie, S52857/2008, Welsh spr.span. Lena Krüger, Bunkeflostrand

Spader Damens Meia De Leite, S37820/2005, Flat, Maria Eng-Johnsson, Dalby

Spader Damens Quick Quaint Quail, S17896/2008, Flat, Lena Svensson, Lund

2 Bökardalens Spirit In The Sky, S52232/2007, Labrador, Roger Liljekvist, Perstorp
3 Hunterfull Forbidden Fruit, DK10926/2010, Cocker, Dorte Lauritsen, Roskilde
0 Honeytaste Hot’N’Tott S58325/2007, Golden, Håkan Wickholm, Landskrona
Quills Teal S28396/2009, Flat, Maria Dahlman-Persson, Kristianstad
Williegårdens Justina, SE40705/2011, Labrador, Leif Lindau, Malmö
Startar ej Headlings Pumba, S40846/2009, Labrador, Jeanette Nordgren, Gryt

 

Datum: September
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Inger Cronholm Larsson, Liselotte Hagberg, Per H Jönsson, Karl-Axel Larsson, Karl-Edvin Martinsson, Ingela Nilsson, Arne Persson och Håkan Samevik

Anlagsklass

Gk Jaktyrans Kuling, S43739/2009, Labrador, Carina Persson, Staffanstorp

Öppenklass

1 HP Ritou’s Inas Mocha, SE52012/2011, Labrador, Gullvi Gullander, Lyckeby
Susedalens Made In The Shade, SE16467/2011, Flat, Carina Ehn, Mörrum
1 Brown Hunt’s Ketchup, DK18053/2011, Labrador, Pernille Lillevang, Hedensted, Danmark
Brown Hunt’s Ketchup, DK18053/2011, Labrador, Pernille Lillevang, Hedensted, Danmark
Brown Hunt’s Ketchup, DK18053/2011, Labrador, Pernille Lillevang, Hedensted, Danmark
Coco Loco’s Dolce Vita, DK15572/2010, Labrador, Majken Walbom, Skävinge, Danmark
Coco Loco’s Dolce Vita, DK15572/2010, Labrador, Majken Walbom, Skävinge, Danmark
Curly Cottage Kidjo, S53193/2009, Curly. Arne Ellerman, Kongens Lyngby, Danmark
Jorstorparens Candy-Girl, S15860/2008, Eng. Spr. Sp. Britt-Marie och Berry Nilsson, Löddeköpinge
Katy, SE55223/2010, Eng. Springer Sp, Ritva Winblad, Olofström
O’sofinas Twostep, SE12548/2011, Labrador, Sandra Dagsberg, Immeln,
Ritou’s Inas Mocha, SE52012/2011, Labrador, Gullvi Gullander, Lyckeby
Sjösvängens Stans Värsta Plåster, S58737/2006, Copcker, Kerstin Lydeen, Trelleborg
Sjösvängens Stans Värsta Plåster, S58737/2006, Copcker, Kerstin Lydeen, Trelleborg
Skogsbygdens Ximon Nonstop, SE30625/2010, Västgötaspets, Birgitta Törnkvist, Nättraby
Susedalens Made In The Shade, SE16467/2011, Flat, Carina Ehn, Mörrum
Svinghammars Baccardi Razz, S41365/2008, Borderterrier, Monica Bengtsson, Ystad
2 Sjösvängens Stans Värsta Plåster, S58737/2006, Copcker, Kerstin Lydeen, Trelleborg
Spring Fevers Lenmana, S28217/2008, Labador, Eva Holmer, Bjärred
3 Skogsbygdens Ximon Nonstop, SE30625/2010, Västgötaspets, Birgitta Törnkvist, Nättraby

Datum: Augusti
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Niclas Brännström, Per H Jönsson, Karl-Axel Larson, Karl-Edvin Martinsson och Håkan Samevik

Anlagsklass

Gk Coco Loco’s Dolce Vita, DK15574/2010, Labrador, Majken Walbom, Skövinge DKLintorpets Alfa, SE37165/2011, Golden, Christer Thomasson, Mörrum

Ritou’s Inas Mocha, SE52012/2011, Labrador, Gullvi Gullander, Lyckeby

Susedalens Made In The Shade, SE16467/2011, Flat, Carina Ehn, Mörrum

Ej gk Magriss Can You Feel It, S66780/2009, Curly, Marianne Hemberg, Helsingborg

Öppenklass

1 Coco Loco’s Dolce Vita, DK15574/2010, Labrador, Majken Walbom, Skövinge, DKHuntley’s Daring Dottie, SE23018/2010, Labrador, Anya Häggquist, Klippan

Kolbäckens Give It To Me, S58064/2009, Golden, Ann Sjöholm, Helsingborg

Sjösvängens Stans Värsta Plåster, S58737/2006, Cocker, Kerstin Lydeen, Trelleborg

Susedalens Made In The Shade, SE16467/2011, Flat, Carina Ehn, Morrum

 

Datum: 2012-04-08 samt 2012-07-20–30
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Ingela Nilsson

Anlagsklass

Gk Robust Pima, S19114/2007, Labrador, Susanne Schiffer, RydebäckTollarbellas Sweetie, SE44449/2011, Tollare Lena Gullander Pernold, Bunkeflostrand

Öppenklass

1 Gawain’s Prime Time, REGV1518/2010, Border collie, Maria Persson, Sjöbo
3 Silver Hunt’s Angel Of Umbra, S25631/2009, Weimaran, Klas Lindblad, Västerhaninge

Datum: 2012-08-04
Plats: Tyringe
Avdelning: Södra
Domare: Liselotte Hagberg, Karl-Axel Larsson, Arne Persson och Håkan Samevik

Öppenklass

1 HP Provbäst Quills Teal, S28396/2009, flat, Maria Dahlman-Persson, Kristianstad
1 Alebäckens Gårds Bästa Bosse, SE15496/2010, labrador, Claes Evebring, Skövde
Arrissa, S25010/2007, curly, Ann Samsioe, Höllviken
Avatar Hijacked, S69501/2005, storpudel, Kristina Jansson, Grimslöv
Bökardalens Spirit In The Sky, S52232/2007, labrador, Roger Nilsson, Perstorp

Guideline’s Sidewalk Sale, S60873/2009, labrador, Marianne Rolf, Höganäs

Miss Mallorys Back In Black, SE44477/2010, flat, Kicki Jönsson, Munka Ljungby
Sheepchaser’s Buse, REGV1544/2006, border collie, Ida Andersson, Emmaboda
Sjösvängens Stans Värsta Plåster, S58737/2006, cocker, Kerstin Lydeen, Trelleborg

0 Spader Damens Quick Quaint Quail, S17896/2008, flat, Lena Svensson Lund
Startar ej Chimaerans Adilla-Aglaia, S37395/2007, rottweiler, Helen Håkansson, Munka Ljungby

Provbästa Quills Teal med Maria Dahlman-Persson

Ny SE VCH: Alebäckens Gårds Bästa Bosse med föraren Anna Evebring

Ny SE VCH: Sheepchaser’s Buse med föraren Ida Andersson

 

Deltagarna i Tyringe

Datum: Juli
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Liselotte Hagberg, Per H Jönsson, Ingela Nilsson, Johan Nilsson, Håkan Samevik, Ingmar Tykesson och Arne Persson

Anlagsklass

Gk Airotkivs Freddy, S52748/2009, Labrador, Marie Olsson, HjärnarpAirotkivs Hasse, SE17844/2011, Labrador, Cecilia Strandhagen, Kristianstad

Silver Hunt’s Sine Cura, SE27094/2011, Weimaraner, Micael Larsson, Torshälla

Ej gk Lorca’s Incredible Winger, S32371/2009, Labrador, Helen Kullander, Vinslöv

Öppenklass

1 Curly Cottage Kicki, S53192/2009, Curly, Lena Brinck, Århus, DanmarkCurly Cottage Loa, SE49251/2010, Curly, Janne Hjort, Viby, Danmark

Curly Cottage Loa, SE49251/2010, Curly, Janne Hjort, Viby, Danmark

Kolbäckens Give It To Me, S58064/2009, Golden, Anna Sjöholm, Helsingborg

Jorstorparens Candy-Girl, S15860/2008, Spr.span. Britt-Marie o Berry Nilsson, Löddeköpinge

2 Curly Cottage Loa, SE49251/2010, Curly, Janne Hjort, Viby, DanmarkMagriss Man In The Mirro, S66777/2009, Ingelise Koed, Hasselager, Danmark
0 Curly Cottage Kicki, S53192/2009, Curly, Lena Brinck, Århus, DanmarkCurly Cottage Kicki, S53192/2009, Curly, Lena Brinck, Århus, Danmark

Magriss Man In The Mirro, S66777/2009, Ingelise Koed, Hasselager, Danmark

Magriss Man In The Mirro, S66777/2009, Ingelise Koed, Hasselager, Danmark

Silver Hunt’s Ad Undas, SE27092/2011, Weimaraner, Terese Frick, Onsala

Radiant Star’s Affendionate Aimée SE16720/2011, Leonb. Ann Samsioe, Höllviken

Bluenosers Sail Suhaili, SE11343/2010, Tollare, Ruby Rydén, Skåne Tranås

Datum: Juni
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Hans Follin, Per H Jönsson, Karl-Axel Larsson, Ingela Nilsson, Johan Nilsson och Arne Persson

Anlagsklass

Gk Annie Get Your Gun, Labrador, oreg. Agneta och Mats Jönsson, Genarp
Ayarips Mooi Choise Van Ymmi, SE40459/2011, NL Kooikerh. Annika Kellgren, Ystad
Carro, Labrador, oreg. Magnus Andersson, Smygehamn
Diamonhill’s Wild At Heart, S41192/2008, Cocker, Anton Helgasson, Blentarp
Dunmålas Favorit, SE20519/2011, Västgötaspets, Christina Lantz, Sjöbo
Endicott Shine Flash, SE32632/2011, Golden, Rolf Mårtensson, Ystad
Endicott Silver Shine, SE30397/2011, Golden, Lusse Larsson, Skurup
Evallens Chocolate Pudding, S23950/2006, Aus. Kelpie, Mari Lindström, Rydsgård
Grain Of Gold’s Joy Of Laughter, SE35567/2010, Golden, Ulf Karlsson, Glemmingebro
Matteo, S45748/2006, Spinono, Erika Erlandsson, Tomelilla
Östarps Lisa, oreg., Blandras, Jan Mathisson, Blentarp
Parsonalities His Master’s Voice, S56192/2008, Parson Rassel, Micael Andersson, Staffanstorp
Parsonalities Wormanizer, SE51593/2010, Parson Rassel, Anette Ahlgren, Staffanstorp
Robust Brown Kurant, SE43539/2011, Labrador, Henrik Carlsson, Svedala
Robust Red Ruby, SE43541/2011, Labrador, Enoch Truedsson, Staffanstorp
Robust Tango, S45002/2008, Labrador, Carin J Weibull, Skurup
Roccy, oreg. Blandras, Per-Ola Kullberg, Rydsgård
Skogslösa Samba, oreg. Labrador, Torsten Andersson, Ystad
Springmist’s Merlin The Warlock, S29607/2008, Collie, Bodil Jonsson, Lund
Trewelyn Guns N’Roses, S40726/2005, Beagle, Liselotte Grant, Ystad
Tunnawachtelns Ella, SE36241/2001, Wachtel, Klas Jönsson, Skivarp
Tunwachtelns Enja, SE36238/2011, Wachtel, Ulla och Tommy Nilsson, Sjöbo
Ej gk Australian Mates Bestfriendanni, S62938/2008, Aus.Kelpie, Mari Lindström, Rydsgård
Beachrunner’s Perazzi, S46711/2008, Parson Rassel, Anja o Stefan Månström, Borrby
Dalagårdens Ida, S34045/2009, Labrador, Åsa Nilsson, Trelleborg

Öppenklass

1 Daisy, oreg. Blandras, Alf Nilsson, Löderup
2 Billy The Kid, Labrador, oreg. Eva Persson Johansson, Skurup
Curly Cottage Kidjo, S53193/2009, Curly, Arne Ellerman, Kongens Lyngby, Danmark
Dream Max Flora, S15642/2008, Golden, J Andersson o B Lindblad, Helsingborg
Fanzy, oreg, blandras, Anders Larsson, Svedala
3 Dream Max Flora, S15642/2008, Golden, J Andersson o B Lindblad, Helsingborg
0 Miss Malory Black In Black, SE44477/2010, Flat, Kicki Jönsson, Munka Ljungby
Silas, Blandras, Arne Persson, Sjöbo
Skyttens Ascari, SE24084/2010, Weimaraner, Pernilla Rosqvist, Påarp

Datum: Maj
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Hans Follin, Liselotte Hagberg, Per H Jönsson, Karl-Axel Larsson, Ingela Nilsson, Johan Nilsson och Håkan Samevik

Anlagsklass

Gk Radiant Star’s Affectionate Aimée, SE16720/2011, Leonberger, Ann Samsioe, HöllvikenSilas, Blandras, Arne Persson, Sjöbo
Ej gk Airotkivs Freddy, S52748/2009, Labrador, Marie Olsson, Hjärnarp

Öppenklass

1 Black Angus Fraxinus Exelcior, S34484/2009. Labrador, Andreas Magnusson, HöörRitou’s Malins Pepparkaka, SE12511/2011, Labrador, Stefan Nilsson, Mörrum

Ritou’s Malins Pepparkaka, SE12511/2011, Labrador, Stefan Nilsson, Mörrum

Ritou’s Malins Pepparkaka, SE12511/2011, Labrador, Stefan Nilsson, Mörrum

Ritou’s Malins Stjärngosse, SE12508/2011, Labrador, Rebecca Nilsson, Mörrum

Ritou’s Malins Stjärngosse, SE12508/2011, Labrador, Rebecca Nilsson, Mörrum

Ritou’s Malins Stjärngosse, SE12508/2011, Labrador, Rebecca Nilsson, Mörrum

Smart Fellow’s Chefs Best Punsch, SE31639/2010, Labrador, Gunilla Svensson, Fjälkinge

Smart Fellow’s Cure The Devil, SE31641/2010, Labrador, Ann-Marie Peterson, Kristianstad

2 Borngård Phuma, S32431/2006, Tervueren, Christine Kjellsson, OsbyLab Treasure’s Keep Moving, S49722/2009, Labrador. Karin Lindoff, Staffanstorp

Lab Treasure’s Keep Moving, S49722/2009, Labrador. Karin Lindoff, Staffanstorp

0 Black Angus Fraxinus Exelcior, SE34484/2009, Labrador, Andreas Magnusson, Höör

Datum: DM i viltspår 27 maj 2012
Plats: Skåne
Avdelning: Södra
Domare:

  1. Distriktsmästare
    Mandylike’s Imposing, S10507/2004, Labrador, Eva Lindberg, Lund

  2. Guideline’s Sidewalk Sale, S60873/2009, Labrador, Marianne Rolf, Höganäs

  3. Figgefilurs Frida Flickan Min, SE37778/2010, Labrador, Ann Persson, Broby

  4. Spader Damens Quick Quaint Quail, S17896/2008, flat, Lena Svensson, Lund

  5. Smörsoppens Glenlossie, S52857/2008, Welsh Springer spaniel, Lena Krüger, Bunkeflostrand

  6. Coco Loco’s Drama Queen, SE57896/2012, Labrador, Susanne Thulin, Kävlinge

 

Vinnare Eva Lindberg med sin Manylike’s Imposing och Ingmar Tykesson

Eva och Mandylike’s Imposing representerar Södra på SM

Övre raden: domarna Ingela Nilsson och Ingmar Tykesson

2an Guideline’s Sidewalk Salem med förare Marianne Rolf, Höganäs

1an Mandylike’s Imposing med förare Eva Lindberg, Lund

3an Figgefilurs Frida Flickan Min med förare Ulf Olsson, Broby

Datum: 2012-04-28
Plats: Ljungbyhed
Avdelning: Södra
Domare: Per H Jönsson, Arne Persson och Håkan Samevik

Öppenklass

1 HP Provbäst Miss Mallorys Black In Black, SE44477/2010, Flat, Kicki Jönsson, Munka Ljungby
1 plac 2 Avatar Hijacked, S69501/2005, Storpudel, Kristina Jansson, Grimslöv
1 plac 3 Spader Damens Quick Quaint Quail, S17896/2008, Flat, Lena Svensson, Lund
2 plac 4 Arrissa, S25010/2007, Curly, Ann Samsioe, HöllvikenSmörsoppens Glenlossie, S52857/2008, Welsh springer spaniel, Lena Krüger, Bunkeflostrand
0 Honeytaste Hot’N’Tot, S58325/2007, Golden, Håkan Wickholm, Landskrona
Skättekärrs Krico, S37015/2009, Labrador, Erik Allder, BillesholmWaytogo Eclipse, SE32035/2010, Rhodesian Ridgeback, Amelie Fristedt, Malmö

 

Datum: April
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Johan André, Annika Berntsson, Inger Cronholm Larsson, Hans Follin, Liselotte Hagberg, Karl-Axel Larsson, Karl-Edvin Martinsson och Ingela Nilsson

Anlagsklass

Gk BlackAngus Fraxinus Exelcior, S34484/2009, Labrador, Lena Nygren, Höör
Casa de Juno Ready to Party, SE55159/2011, Weimaraner, Camilla Liljekow, Veberöd
Digby Tollers Trouble Maker, SE10398/2011, Tollare, Matthias Wennerström, Höllviken
Dolce Cascada’s Cape Rock, SE67071/2010, Weimaraner, Adené Edsheim, Staffanstorp
Enbacken My-black-Sweet, S52087/2008, Chihuahua, Jenni Åkesson, Limhamn
Roxy, SE46270/2011, Wachtelhund, Kristian Carlsson, Rödeby
Silver Hunt’s Aqua Vitae, SE27090/2011, Kikki Ellström, Klågerup
Skallabackens Nerizza, S17605/2009, Pumi, Ann Hagström, Flyinge
Viltvattnets Fabolous Zita, SE17305/2011, Labrador, Susanne Petersen, Staffanstorp

Öppenklass

1 HP Spader Damens Quick Quaint Quail, S17896/2008, Flat, Lena Svensson, Lund
1 Chateau d’Albin Elof, S36578/2007, Fransk bulldogg, Johanna o Nicklas West, Löddeköpinge
Coco Loco’s Dragon Fly, SE60856/2010, Labrador, Iréne Svensson, Mörrum
Smart Fellow’s Chef’s Best Punsch, SE31639/2010, Labrador, Gunilla Svensson, Fjälkinge
Smart Fellow’s Cure The Devil, SE31641/2010, Labrador, Ann-Marie Peterson, Kristianstad
Trisoblues Grimner, SE42172/2010, Golden, Gunnar Brorsson, Svängsta
0 Continental’s Rebel by Maniac, S51589/2002, Belgisk Vallhund, Peggy Allwood, BallingslövLeida’s Russells Diabolic Fame, SE12914/2011, Parson Russel Terrier, Malin Bouvin, Svedala

Datum: Mars
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Liselotte Hagberg, Per H Jönsson, Karl-Axel Larsson, Ingela Nilsson, Arne Persson och Håkan Samevik

Anlagsklass

Gk Bluenosers Sail Suhaili, SE11343/2010, Tollare, Ruby Rydén, Skånes Tranås
Borngårds Phuma, S32431/2006, Belgisk Vallhund, Christine Kjellsson, Osby
Coco Loco’s Dragon Fly, SE60856/2010, Labrador, Iréne Svensson, Mörrum
Huntleys Eldiga Ettra, SE25175/2011, Labrador, Monica Westerlin, Åstorp
Ritou’s Malins Pepparkaka, SE12511/2011, Labrador, Stefan Nilsson, Mörrum
Ritou’s Malins Stjärngosse, SE12508/2011, Labrador, Rebecca Nilsson, Mörrum
Trisoblues Grimner, SE42172/2010, Golden, Gunnar Brorsson, Svängsta

Öppenklass

1 HP Trisoblues Grimner, SE42172/2010, Golden, Gunvor Brorsson, Svängsta
1 Coco Loco’s Dragon Fly, SE60856/2010, Labrador, Iréne Svensson, Mörrum
Coco Loco’s Dragon Fly, SE60856/2010, Labrador, Iréne Svensson, Mörrum
Figgefilurs Evigt Vackra Elvira, S30242/2009, Labrador, Sandra Dagsberg, Immeln
Smart Fellow’s Chef’s Best Punsch, SE31639/2010, Labrador, Gunilla Svensson, Fjälkinge
Smart Fellow’s Cure The Devil, SE31641/2010, Labrador, Ann-Maria Peterson, Kristianstad
Trisoblues Grimner, SE42172/2010, Golden, Gunvor Brorsson, Svängsta
0 Skepparkrokens Beyessie Of Ascot, S37510/2007, Rhodesian Ridgeback, Helén Andersson, Helsingborg

 

Datum: Januari
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Ingela Nilsson, Johan Nilsson, Arne Persson och Håkan Samevik

Anlagsklass

Gk Djungelkattens Mychoice from Zelda, SE62530/2010, Rhodesian Ridgeback, Pia Janols, Nyhamnsläge

Öppenklass

1 Leida’s Russells Diabolic Fame, SE12914/2011, Parson Russel Terrier, Malin Bouvin, Svedala
0 Leida’s Russells Diabolic Fame, SE12914/2011, Parson Russel Terrier, Malin Bouvin, Svedala
Gawain’s Prime Time, REGV1519/2010, Border Collie, Maria Persson, Sjöbo