Välkommen till SSRK Södra

Resultat från viltspår 2018

Samtliga resultat är preliminära! Med reservation för ev skrivfel och liknande.

Stort grattis till Charlotte Wachtmeister med cocker spanieln Art-Wave’s Lemsip, som den 10 juni blev 2018 års distriktsmästare i viltspår och kommer att representera SSRK Södra på årets SM!

dm-2018

Datum:
Plats:
Domare:
12 maj
Genarp, ordinarie

Hans Follin
Öppenklass
1 + PB Carmita Magic Tonight, Flat, Marie Asp
2 Beeline Magic Moment, Engelsk Springer spaniel, Marianne Lundgren
0 Dixie Diamond’s Ambitious Aramis, Labrador, Alexander Werther
Snillabyggets Jasmine, Beagle, Camilla Albertsson
Datum:
Plats:
Domare:
Maj
Inom avdelningen

Ingela Nilsson, Niclas Brännström, Claes Blomqvist, Johan Nilsson, Johan André, Håkan Samevik, Arne Persson
Öppenklass
1 HP Rus N’ Riv Tråpid Love Passion Girl, Tollare, Mary-Ann Andersson
1 Jadored’s Precious Passion, Tollare, Therese Knutsson
Lexus, Blandras, Madlene Lygdman
Rus N’ Riv Tråpid Love Passion Girl, Tollare, Mary-Ann Andersson
Rus N’ Riv Trååst Sparks Fly, Tollare, Mary-Ann Andersson
Rus N’ Riv Ts Precious Grönaventuri, Tollare, Therese Knutsson
Sunziri’s Slow Fox For Tony, Labrador, Liselotte Sjöberg
Umaniora’s Daisy, Welsh Springer Spaniel, Carina Dahlberg
0 Crazy Crys Another Little Gremlin, American Staffordshire Terrier, Madlene Lygdman
Lexus, Blandras, Madlene Lygdman
Rus N’ Riv Trååst Sparks Fly, Tollare, Mary-Ann Andersson
Rus N’ Riv Ts Precious Vallmojaspis, Tollare, Hans Nordborg
Anlagsklass
Godkänd Aftonskallets Dis, Tax, Laila Lindh
Baggbo Grand Canyon, Engelsk Springer spaniel, Anna Sköld
Bonteas Käcka Kajsa, Dansk-Svensk Gårdshund, Anita Wederbrand
Ducipal Kill The K-Cup, American Staffordshire Terrier, Madlene Lygdman
Eldivas Yellow, Labrador, Ida Brantberg
Ground Workers Lucifer, Borderterrier, Sandra Wåhlin Andersson
Hammarstigen’s Mac Aclare, Cocker spaniel, Mikael Lindstrand
Killeboda Zesar, Labrador, Jonas Nilsson
Ritou’s Fabian Conradsson, Labrador, Monica Gullstrand
Roekull Mayas Yoda, Labrador, Rebecka Palmqvist
Rus N’ Riv Nyyrlins Magical Eikki, Tollare, Martha Landin
Rus N’ Riv Nyyrlins Magical Fiksu, Tollare, Alexandra Parild
Rus N’ Riv Ts Ain’t Nothing ‘Bout You, Tollare, Anette Knutsson
Öljersjös Sigge Spirit Of Java, Labrador, Ida Persson
Ej godkänd Flatterhaft Forever And Ever, Flat, Emily Strauss Oxelgren
Spader Damens Ella Lady Of Jazz, Flat, Maria Olausson
Vildandens Delta Af Molteli, Tollare, Rebecca J Andersson
Datum:
Plats:
Domare:
April
Inom avdelningen

Ingela Nilsson, Arne Persson, Håkan Samevik och Liselotte Hagberg
Öppenklass
2 Crazy Crys Another Little Gremlin, American Staffordshire Terrier, Madlene Lygdman
3 Eye Dog Aberlour, Border Collie, Stefan Nilsson
Mylord’s Malte Mintkola, Basset Fauve De Bretagne, Pernilla Olsson
Anlagsklass
Godkänd Digge Mountains Hunting Beast, Labrador, Sylvia Hillman
Lexus, Blandras, Madlene Lygdman
Datum:
Plats:
Domare:
Mars
Inom avdelningen

Ingela Nilsson
Öppenklass
1 Gobiten’s Carisma, Tollare, Anette Knutsson
Jadored’s Precious Passion, Tollare, Therese Knutsson
Rus N’ Riv Nyytråå And You Tell Me, Tollare, Therese Knutsson
Rus N’ Riv Tråpid Love Struck Twice, Tollare, Therese Knutsson
Rus N’ Riv Ts Precious Grönaventuri, Tollare, Therese Knutsson
Datum:
Plats:
Domare:
Januari
Inom avdelningen

Ingela Nilsson, Håkan Samevik
Öppenklass
1 +  SE VCH Batmoors’ Alltwallis Rhianon, Labrador, Karin Rimvall
1 Gobiten’s Carisma, Tollare, Anette Knutsson
Merlin Monroe Suchy Las Vegas, Tollare, Therese Knutsson
Rus N’ Riv Nyytråå And You Tell Me, Tollare, Therese Knutsson
Rus N’ Riv Tråpid Love Struck Twice, Tollare, Therese Knutsson
Anlagsklass
Godkänd Jadored’s Precious Passion, Tollare, Therese Knutsson
Manaca’s Double Likes, Cocker spaniel, Ann-Christin Björk
Rus N’ Riv Tazi Kiss Me Again, Tollare, Therese Knutsson
Rus N’ Riv Ts Precious Vallmojaspis, Tollare, Hans-Erik Nordborg