Välkommen till SSRK Södra

Resultat från WT 2011

Samtliga resultat är preliminära! Med reservation för ev skrivfel och liknande.

 

Möcklö 110723

Domare: Johan Heidermar, Claes Blomqvist, Håkan Rilöv, Gert Nordström och Pierre Andrén
Provledare: Niclas Brännström
Kommissarie: Ing-Louise Svensson

Ett stort tack till alla våra duktiga medhjälpare!

Tack alla för att ni deltog!


Vinnarna i de olika klasserna, fr vänster:
Nkl 1.a Hanna Karlsson, Ör med Himlabackans Azzo (99 poäng)
Ökl 1.a Roger Blom, Ör Meadowlark Arawan (92 poäng)
Ekl 1.a Annika Hektor, Torna Hällestad Searover Gems Keela (91 poäng)

 

Nybörjarklass

Nr Hundens namn och ägare 1 2 3 4 5 S:a Plac
1 PortStar’s Boomer of Boston

Mirjam & Gunnar Cassel, Lidingö

2 Yard Peace Tamnavu Lin Of Fonzy

Eva Torffvit, Fjälkinge

10 20 19 20 10 79
3 Bergandens Dusk To Dawn

Anders Henningor Svängsta

4 Carmal’s Heroine Querido

Lena Rosén Bromölla

20 15 17 20 18 90
5 Carmal’s Heroine Rhea

Malin Ullström, Lyckeby

14 13 18 19 15 79
6 Classic-Workers Born To Be

Anette Ohlsson- Ericsson

19 0 20 19 15 73
7 Classic Worker’s Challenge

Josefin Bruzell, Torup

8 Classic-Workers Desire

Anette Ohlsson-Ericsson

17 16 20 19 20 92
9 Havtornets Tempranillo

Margret Bengtsson Bjärnum

19 20 17 20 20 96 2:a
10 Doublestep

Lisbeth Johansson, Torhamn

17 20 20 0 19 76
11 Himlabackans Azzo

Hanna Karlsson, Ör

19 20 20 20 20 99 1:a
12 SE VCH NO VCH Meitas Tessie Tomtebloss

Ingela Nilsson , Marieholm

5 17 18 16 0 56
13 SE VCH Quills Teal

Gert Persson, Kristianstad

5 12 18 15 0 50
14 Meitas Milla Mac Flurry

Johan/Ingela Nilsson, Marieholm

5 0 20 0 12 37
15 LPI LPII Athena

Ulrika Bevreus, Älmhult

16 Canburne Lorcan

Henric Werner; Knislinge

17 19 19 20 8 83
17 Applejack’s Tuscan Superb

Kerstin Lundh,

19 15 19 17 0 70
18 Guns & Game Cougar

Sofia Bremer Vittskövle

5 0 20 20 0 45
19 Respons Makalösa Megahit-ten

Carina Jansson, Vimmerby

8 17 10 19 0 54
20 Comics Wizard Kiss

Elenor Rohlin

10 20 20 15 18 83
21 Vildandens Nix af Snoddax

Carina Boijertz

14 0 0 0 0 14
22 Spader Damens Kellys Heroes

Maria Olausson, Fågelmara

20 17 18 6 17 78
23 Arbetsviljans Eklöv

Cecilia Bergling, Höör

19 20 18 14 0 71
24 LP1 Streamlight’s Nicki’s Oustandingash

Francisca Baettig, Stockholm

18 10 0 20 10 54
25 Duvkullans Felicitas

Ros-Marie Pettersson Mörrum

5 20 19 17 19 80
26 Mysslä’s Chilipepper Mirasol

Marie-Louise Karlsson Lyckeby

5 5 11 18 0 39
27 Spader Damens Down On The Corner

Kia Lawesson Hammenhög

28 Adina

Lennart Hansson, Huaröd

18 14 20 20 0 72
29 Levenghyl Monza

Sanna Pettersson, Mörrum

17 20 20 17 19 93 3:a
30 Micawbers Good Morning Lover Boy

Christer Ericsson

13 10 20 19 17 79
31 Straight Flush Yatzy

Maria Aniansson, Mönsterås

16 12 20 19 19 86
32 Yard Peace Glenkinchie of Fonzy

Åsa Olander Sjöbo

18 18 18 20 13 87
33 Öljersjös Blue Java

Malin Ullström, Lyckeby

12 17 20 19 15 83
34 Happy Birdhunters Winner

Susanne Johansson, Mörrum

16 7 20 19 0 62

Öppenklass

 Nr Hundens namn och ägare 1 2 3 4 5 S:a Plac
35 Bella Nova’s Ti Co Träffa WC

Gunnar & Mirjam Cassel, Lidingö

36 Carmal’s Enyas Nobel

Mirjam Axner, Nymölla

37 Carmal’s Jackies Magpie

Anders Carlsson, Nymölla

38 Coatfloats Nonstop

Kerstin Holm, Bjärred

5 16 18 0 17 57
39 Conovers Bet or Drop

Annica Edvardsson, Bräkne-Hoby

20 16 19 15 14 84
40 SE VCH Spader Damens Quick Quaint Quail

Lena Svensson, Lund

5 3 20 0 0 28
41 NO VCH SE VCH Lassagårdens Questa

Björn Åkesson

42 SE VCH Zebulons Chirley Belize

Annica Edvardsson, Bräkne-Hoby

19 17 17 15 0 68
43 Zebulons Alheira

Jenny Appelqvist, Karlskrona

19 0 19 12 17 67
44 Seaspirit Crocus

Heléne Adolfsson-Rehn, Asarum

5 17 20 14 12 68
45 Megadroms Brandy

Henric Werner, Knislinge

46 Wildlife Manager’s Nobless

Sofia Bremer Vittskövle

20 12 18 13 18 81
47 Doubleuse Rainbow

Maria Persson, Sturkö

20 16 19 12 18 85
48 Il Sanos Garmont

Ulrika Nordenberg, Växjö

5 18 18 16 17 74
49 Batmoor’s Gentle Cover Lad

Håkan Persson, Svedala

19 15 17 14 16 81
50 Meadowlark Ailean

Åsa Rudolfsson, Växjö

19 17 0 13 10 59
51 Il Sano’s Nike

Åsa Rudolfsson, Växjö

19 20 17 0 0 56
52 Holly Hunter’s Candie

Karin Råberg, Nättraby

19 20 17 0 0 56
53 Straight Flush Unbelievable

Camilla Sundquist  Ålem

54 Duvkullans Dante

Ros-Marie Pettersson Mörrum

20 19 20 8 0 67
55 Glenbriar Damson

Janne Stihl. Sösdala

20 11 20 16 19 86 3:a
56 River Fox Gusa Af GiNe

Lotta Strömberg,Vellinge

18 0 17 15 0 50
57 Longchamp Clicquot

Katarina Ljungquist, Växjö

18 17 20 11 0 66
58 Meadowlark Final Drive

Henrik Lidström Axvall

59 Meadowlark Arawn

Roger Blom, Ör

20 20 20 15 17 92 1:a
60 Meadowlark Final Skip

Birgitta Staflund-Wiberg, Moheda

61 Meadowlark Branwen

Malin Karlsson, Torpsbruk

19 17 18 18 20 92 2:a
62 Spader Damens Fabian Fair Pheasant

Karin Ingvarsdotter Landskrona

5 12 16 0 0 33
63 Streamlight’s Danas Jazz

Lena Haraldsson, Klågerup

5 13 18 12 20 68

Elitklass

Nr Hundens namn och ägare 1 2 3 4 5 S:a Plac
64 Il Sano’s Fat Boy

Elenor Rohlin, Lammhult

5 0 20 15 0 40
65 Coatfloats Demi tasse

Tina &Björn Weberg Ödåkra

20 17 17 15 17 86 3:a
66 SE VCH LP1 LP2 Duckfinder’s Bella Notte

Maria Aniansson, Mönsterås

15 16 18 14 17 80
67 SE J(A)CH Garronpoint Mole

Mirjam Axner, Nymölla

             
68 Carmal’s Heroines Knox

Mattias Persson, Nybrostrand

19 20 18 17 17 91 2:a
69 Searover Gems Keela

Annika Hecktor, Torna Hällestad

20 20 18 16 17 91 1:a
70 SE UCH SE VCH TJH(FM) Duck Dog’s Honker

Cecilia Bergling, Höör

18 14 19 15 15 81
71 SE J(J)CH Avjava’s Double-Star

Ingrid Gummesson, Immeln

19 11 17 19 15 81
72 Gameflame’s Mamma Mia

Lennart Hansson, Huaröd

73 Pumpans Harvest Moon

Carina Persson, Staffanstorp

18 17 17 15 17 84

OBS: Vid lika resultat är flest 20 poängare avgörande!

 

Dagstorps kyrka 110706

Domare: Gert Nordström – station 1, Monika Pfeiffer – station 2, Carina Persson – station 3, Eva Urbanyik – station 4, Kent Wiberg – station 5
Provledare: Caroline Olsson
Kommissarie: Annika Hecktor

Ett stort tack till alla våra duktiga medhjälpare!
Tack alla för att ni deltog!

Nybörjarklass

Nr Hundens namn Förarens namn Ras 1 2 3 4 5 S:a Plac
7 Classic Worker’s Challenge Josefin Bruzell, Torup flat 20 20 20 18 20 98 1
11 Classic Worker’s Cannonball Susanne Rydqvist, Färjestaden flat 16 18 20 16 20 90 2
12 Classic Worker’s Desire Anette Ohlsson-Ericsson, Växjö flat 20 16 16 18 19 89 3
37 Yard Piece Tamnavulin of Fonzie Eva Torffvit, Fjälkinge gold 18 20 20 18 13 89 3
36 Yard Piece Glenkinchie of Fonzie Åsa Olander, Sjöbo gold 20 18 15 16 19 88 5
33 Tollmaster’s Gamekeeper Frida Kjellberg, Svedala toll 20 16 20 10 19 85 6
23 Havtornets Tempranillo Margret Bengtsson, Bjärnum gold 20 17 10 17 20 84 7
22 Happy Birdhunter’s Massey Fergusson Birthe Löfqvist, Vallåkra lab 20 20 15 9 20 84 8
25 Like’Ims Cayenne Kati Remmelgas, Härslöv lab 20 17 15 17 12 81 9
40 Levenghyl Monza Sanna Pettersson, Mörrum lab 20 17 12 10 20 79 10
8 Classic Worker’s Divinity Josefin Bruzell, Torup flat 20 0 20 20 16 76 11
38 Ettermyrans Macey Ann-Charlotte Selberg, Svedala lab 0 16 20 20 20 76 11
30 Searover Gems Aengus Helen Lundberg, Saxtorp lab 11 13 16 18 18 76 13
32 Spader Damens Down On The Corner Kia Lawesson, Hammenhög flat 14 16 12 17 17 76 14
18 Duvkullans Felicitas Ros-Marie Pettersson, Mörrum lab 20 15 0 19 20 74 15
10 Classic Worker’s Brilliance Eva Rantén, Bökebergsslätt flat 18 17 16 3 20 74 16
35 Vassruggens Tove Danmarksbot Bent Brohammer, Södra Sandby gold 17 8 19 9 20 73 17
15 Digby Tollers Sissiboo Linda Ljung, Trelleborg toll 20 17 16 0 20 73 18
19 Duvkullans Sherry Flip Maria Nilsson, Mörarp lab 20 20 0 12 20 72 19
31 Skybar Devotion Sören Einarsson, Asarum lab 13 15 18 7 14 67 20
27 SEVCH Quills Teal Gert Persson, Kristianstad flat 17 6 18 5 18 64 21
13 Coatfloats Cuban-Peach Camilla Kadziolka, Klagshamn flat 8 12 15 17 11 63 22
2 Arbetsviljans Eklöv Cecilia Bergling, Höör toll 18 7 0 18 19 62 23
9 Classic Worker’s Born To Be Anette Ohlsson-Ericsson, Växjö flat 20 2 13 16 11 62 24
1 Agrosofens Lindanserska Lis Sparre, Bunkeflostrand toll 20 0 16 6 20 62 25
21 Fågeljägarens Svartmes Annelie Olsson, Saxtorp springer 20 8 20 13 0 61 26
20 Flatterhaft Jesper Parnevik Krister Hjalte, Hörby flat 7 13 16 9 16 61 27
24 Kanadickens Dolphin of Mafli Anette Björgell, Bunkeflostrand toll 14 2 20 7 17 60 28
34 Tollmaster’s Grabbin Game Frida Kjellberg, Svedala toll 4 15 12 10 15 56 29
39 Stierna av Sunnanvind Alexandra Nordengren lab 20 10 8 15 0 53 30
29 Seacroft Islay of Helen Johansson, Eslöv lab 20 6 12 10 1 49 31
14 River Fox Galdur Af GiNe Per Palmström, Bunkeflostrand toll 7 12 10 7 10 46 32
28 River Fox Joker af Jeba Bo Tengberg, Lund toll 9 0 16 0 14 39 33
4 Bergsandens Dusk to Dawn Anders Henningor, Svängsta lab 0 3 0 13 17 33 34
16 Digby Tollers UMI Annika Larsson, Vellinge toll 18 0 0 0 14 32 35
17 Dipper’s Who’s That Girl Ellinore Månsson, Örkelljunga lab 0 3 0 0 13 16 36
26 PortStar’s Boomer of Boston Mirjam & Gunnar Cassel, Lidingö toll 0 0 0 0 0 0 37
3 LPI LPII Athena Ulrika Bevreus, Älmhult lab - - - - - - -
5 SVCH Brantastigs Linnéa Monica Westerlin, Åstorp lab - - - - - - -
6 Canburne Lorcan Henrik Werner, Knislinge gold - - - - - - -

OBS! Vid lika totalpoäng är station 4 utslagsgivande!

 

Dagstorps kyrka 110704

Domare: Gert Nordström – station 1, Janne Wiberg – station 2, Pierre Andrén  station 3, Björn Johnsson – station 4, Kent Wiberg – station 5
Provledare: Caroline Olsson
Kommissarie: Annika Hecktor

Ett stort tack till alla våra duktiga medhjälpare!
Tack alla för att ni deltog!

Öppen klass

Nr Hundens namn Förarens namn Ras 1 2 3 4 5 S:a Plac
37 Streamlight’s Danas Jazz Lena Haraldsson, Klågerup lab 19 15 19 17 18 88 1
40 Wildlife Manager’s Noblesse Sofia Bremer, Vittskövle lab 18 19 18 14 19 88 2
2 Bergandens For My Last Penny Marie Svensson, Åhus lab 20 19 18 10 20 87 3
17 Flatterhaft Tuta och Kör Ing-Marie Wiberg, Asmundtorp flat 20 15 15 16 20 86 4
18 Glenbriar Damson Janne Stihl, Sösdala lab 16 18 18 13 20 85 5
30 Skattkammarens Dr No Kristin Brantby flat 17 18 10 20 20 85 6
3 Brown Hunt’s Witch Heidi Hamberg, Slangerup, DK lab 15 14 20 15 19 83 7
36 Stenbury Black Ribbon Anne Nerell, Vallentuna lab 19 10 17 17 20 83 8
10 Coatfloats Corona Inger Åhman, Saxtorp flat 15 16 17 14 19 81 9
60 Ringlets Dawn Bolly Ronacher lab 19 0 20 20 20 79 10
4 Caper Caillie’s Silouette Hanna Svensson, Vellinge lab 7 20 18 14 20 79 11
8 Carmal’s Jackies Magpie Anders Carlsson, Nymölla lab 9 15 16 19 20 79 12
20 Hinnareds Änzo Marita Gimsér, Ystad flat 17 16 8 18 20 79 13
22 Meadowlark Branwen Malin Karlsson, TorpsBruk lab 20 16 17 5 20 78 14
31 Skattkammarens Hot Lips Karin Rankloo, Malmö flat 10 10 17 20 20 77 15
28 Roekull Ilva Ann-Kristin Nilsson, Anderslöv lab 20 14 12 10 20 76 16
23 Meadowlark Final Skip Birgitta S-W & Malin Karlsson, TorpsBruk lab 18 20 17 0 20 75 17
21 Hökhults Afrodite Ingela Grafström, Mölndal lab 16 12 16 10 20 74 18
34 Spader Damens Fabian Fair Pheasant Karin Ingvarsdotter, Landskrona flat 18 14 10 12 20 74 19
27 Roekull Hellmer Anna von Blixen-Finecke, Skurup lab 18 18 12 13 8 69 20
29 Skattkammarens Bella Donna Silvana Garpstål flat 18 16 12 3 20 69 20
14 Duvkullans Dante Ros-Marie Pettersson, Mörrum lab 17 15 20 0 15 67 22
5 Caper Caillie’s Murcielago Hanna Svensson, Vellinge lab 18 18 17 8 5 66 23
26 Rockdove’s Amber Telly Birthe Löfqvist, Vallåkra lab 20 0 16 10 20 66 24
38 SEVCH Twelcots Eminenta Ellen Hans Berndtsson, Halmstad lab 17 10 20 0 17 64 25
12 Coatfloats NonStop Kerstin Holm, Lomma flat 16 16 12 0 20 64 26
33 Skyfly’s Honey Dan Gudmundsson, Svedala lab 11 14 10 10 18 63 27
6 Carmal’s Enyas Nobel Mirjam Axner, Nymölla lab 0 20 19 0 20 59 28
35 Stenbury Black Grouse Marie Andersson, Svärtinge lab 8 0 18 10 20 56 29
25 River Fox Gusa Af GiNe Lotta Strömberg, Vellinge toll 20 0 16 17 0 53 30
19 Happy Birdhunter’s Sava Ann-Christin Hovold, Svedala gold 14 10 0 10 10 44 31
11 Coatfloats Chocolate Hazel Maria Wendeler, Helsingborg flat 9 0 18 8 5 40 32
32 Skattkammarens Spinning Flower Camilla Modari, Oxie flat 8 17 10 5 0 40 33
39 DKCH Waterlover Aprilia Charlotte Lia, DK ches 15 13 0 0 0 28 34
1 Bella Nova’s Ti Co Träffa WC Mirjam & Gunnar Cassel, Lidingö toll 0 0 0 0 0 0 35
13 SE(U)UCH Digby Tollers Go Go Frenzy Agneta Joonas, Gärdslöv toll 0 0 - - - 0 36
7 Carmal’s Heroine Keen Anders Carlsson & Mirjam Axner, Nymölla lab - - - - - - -
9 Carmal’s Jackies Millie Mikael Svensson, Åhus lab - - - - - - -
16 Flatterhaft Helter Skelter Krister Hjalte, Hörby flat - - - - - - -
24 Mighty Duck’s Freya Ann-Kristin Svensson, Tyringe gold - - - - - - -
15 Figgefilurs Den Magiske Labero Gert Inge Andersson, Hässleholm lab - - - - - - -

OBS! Vid lika totalpoäng är station 3 utslagsgivande!

 

Elitklass

Nr Hundens namn Förarens namn Ras 1 2 3 4 5 S:a Plac
49 Find It The Casey Lane Eddie Nilsson, Halmstad lab 20 13 20 17 20 90 1
53 Pumpans Harvest Moon Carina Persson, Staffanstorp lab 15 15 20 19 20 89 2
43 SEJCH Brindlebay Bonus Eva Ferm, Bromölla lab 0 14 20 19 20 73 3
59 Moormans T Oak Bolly Ronacher lab 17 0 17 18 20 72 4
45 Carmal’s Heroines Knox Mattias Persson, Nybostrand lab 18 19 19 14 0 70 5
50 SJ(a)CH Garronpoint Mole Anders Carlsson, Nymölla lab 20 15 20 13 0 68 6
48 Find It Jumping Jack Bo Ferm, Bromölla lab 0 12 20 16 19 67 7
47 TJH SEVCH SEUCHDuck Dog’s Honker Cecilia Bergling, Höör toll 13 12 18 19 2 64 8
46 Coatfloats Caffe Bailey Maria Wendeler, Helsingborg flat 0 15 10 19 12 56 9
52 Kullaholm’s Tiger Eva Urbanyik, Skurup lab 11 0 20 0 20 51 10
51 Hinnareds Nolte Cecilia Bording, Glimåkra flat 8 0 17 10 15 50 11
58 Moormans T Juniper Kicki Pilenås lab 0 0 17 12 12 41 12
42 Caper Cailies Arrieta Carin & Isac Träffe, Ystad lab 0 0 20 0 17 37 13
41 Caper Cailies Aya Carin & Isac Träffe, Ystad lab 0 0 20 15 0 35 14
44 SJ(a)CH SJ(j)CH Carmal’s Forever Heroine Anders Carlsson, Nymölla lab 0 0 19 0 0 19 15
54 Sandyline’s Jackson Solveig Båge, Bjuv gold - - - - - - -
55 SE JCH Skattkammarens Bella Notte Per Eskilsson, Helsingborg flat - - - - - - -
56 Skattkammarens Turbo Bee Karin Rankloo flat - - - - - - -
57 Vettisens Nora Birgitta Lindblad lab - - - - - - -

OBS! Vid lika totalpoäng är station 3 utslagsgivande! 


 

Bromölla 110319

Domare: Håkan Rilöv, Pierre Andrén, Mirjam Axnér, Micke Svensson och Lennart Hansson.
Provledare: Bosse Ferm
Kommissarie: Eva Ferm

Ett stort tack till alla våra duktiga medhjälpare!
Tack för att ni deltog!

Läs Bosses referat från dagen!


Vinnarna i elitklass, öppenklass och nybörjarklass

 

Nybörjarklass

Nr Namn 1 2 3 4 5 S:a Plac
1 Lis Sparre, Bunkeflostrand

Agrosofens Lindanserska, tollare

5 18 10 10 11 54 -
2 Lisbeth Johansson, Torhamn

Doublestep, golden

0 17 20 0 19 56 -

 

3 Annelie Olsson, Saxtorp

Fågeljägarens Svartmes, springer spaniel

0 15 20 20 15 70 -
4 Monica Westerlin, Åstorp

SE VCH Brantastigs Lineea, lab

18 18 20 19 19 94 2:a
5 Ida Nilsson, Göteborg

Happy Birdhunters Cliff Mc Cormic, lab

0 18 15 0 14 47 -
6 Eva Rantén, Svedala

Gucci, flat

0 20 20 18 19 77 -
7 Malin Ullström, Lyckeby

Töreryd Kiara, lab

18 20 20 18 20 96 Vinnare

Nkl

8 Linda Hermansson, Älmhult

Lassagårdens Sue, lab

18 20 20 10 16 84 -
9 Bodil o Mats Janström, Mörarp

Zebulons Decleor Azza, flat

18 20 19 20 16 93 3.e
10 Sebastian Recht, Kristianstad

Minnows Mint Man, lab

12 16 0 15 19 63 -
11 Gert Inge Andersson, Hässleholm

LP1 Figgefilurs Den Magiske Labero, lab

14 16 0 15 0 45 -
12 Tina Persson, Åhus

Stjärnglimtens Nytta, golden

0 18 15 14 19 66 -
13 ——– -
14 Jörgen Sandberg, Bromölla

SE J(J)CH Saxaphone Woodcock, cockerspaniel

12 19 15 14 20 80 -
15 Pernilla Robertsson, Nättraby

Firepoppy`s Dawnlight Hobbe, lab

19 16 0 18 15 68 -

Öppenklass

Nr Namn 1 2 3 4 5 S:a Plac
16 Christina Hagberg, Holm

Airotkivs Cherie, lab

15 12 14 14 18 73 -
17 Annika Edvardsson, Bräkne-Hoby

Conovers Bet or Drop, flat

12 10 0 19 15 56 -
18 Maria Persson, Sturkö

Doubleuse Rainbow, golden

8 15 15 17 17 72 -
19 Pia Almqvist, Halmstad

Gåsalyckans Handsome Boy, lab

19 14 14 19 16 82 -
20 Marina o Sven Ludvigsson, Trekanten

Happy Birdhunters Case, lab

18 0 17 0 9 44 -
21 Marina o Sven Ludvigsson, Trekanten

Happy Birdhunters Svea, golden

16 16 20 19 19 90 3:e
22 Viveka Brännström, Ramdala

Jobeshill Alrik, lab

15 0 20 17 7 59 -
23 Heléne Adolfsson-Rehn

LP1 Seaspirit Crocus, golden

19 8 20 10 19 76 -
24 Roy Larsson, Halmstad

Meadowlark Digger, lab

0 17 18 14 17 66 -
25 Lotta Strömberg, Vellinge

River Fox Gusa Af GiNe, tollare

14 17 0 14 18 63 -
26 Marina Qvicker, Ängelholm

Rockdove’s Red Hot Curry, lab

- 17 0 18 - - -
27 Annika Hecktor, Torna Hällestad

Searover Gems Keela, lab

Startar ej
28 Rosa Blomqvist, Jämjö

Searover Kellys Black Sabbath, lab

- 17 0 15 9 - -
29 Ann-Kristin Nilsson, Vinslöv

Mighty Duck’s Freya, golden

Startar ej
30 Marie Ahlberg, Osby

Gyllene Mix Wilmer X, golden

17 12 7 11 15 62 -
31 Janne Stihl, Sösdala

Glenbriar Damson, lab

13 19 20 16 19 87 -
32 Mattias Persson, Nybostrand

Carmals Heroines Knox, lab

18 20 17 15 20 90 -
33 Lena Svensson, Lund

SE VCH Spader Damens Quick Quaint Quail, flat

0 0 20 16 9 45 -
34 Lars Kjellgard, Halmstad

Be Active’s Quickstep Jetta, golden

0 16 18 13 16 63 -
35 Hans Larsson, Halmstad

Inassicas Fancy, lab

17 0 20 10 15 62 -
36 Dan Fridh, Staffanstorp

Järabackens Charleston, lab

14 15 0 13 9 51 -
37 Kathy Pedersen, Helsingborg

Zebulons Forever Singha, flat

18 17 20 18 13 86 -
38 Adam Dahl, Halmstad

Stormfågelns Adrian, golden

0 14 6 20 0 40 -
39 Magnus Plantin, Haverdal

Classic Worker’s Breakthrough, flat

- - - 0 0 - -
40 Lena Haraldsson, Klågerup

Streamlights Danas Jazz, lab

19 17 20 14 18 88 -
41 Stefan Gullbrandsson, Valje

Sea-Croft Twig, lab

17 17 18 19 20 91 2:a
42 Karin Råberg, Nättraby

Holly Hunters Candie, flat

0 13 0 15 8 36 -
43 Maria Wendeler, Helsingborg

Coatfloats Caffe Bailey, flat

19 18 20 18 15 90
44 Maria Wendeler, Helsingborg

Coatfloats Chocolate Hazel, flat

18 18 20 19 16 91 Vinnare

Ökl

45 Jenny Appelqvist, Karlskrona

Zebulons Alheira, flat

Startar ej

Elitklass

Nr Namn 1 2 3 4 5 S:a Plac
46 Christina Hagberg, Holm, lab

SE VCH SE JCH Airotkivs Ång-Turbin,

19 0 18 16 18 71 3:a
47 Niclas Brännström, Ramdala

Djurbergas Ironmine, lab

0 18 0 10 13 41 -
48 Tove Graveleij, Halmstad

Doubleuse Raw Cashew, golden

19 0 8 0 13 35 -
49 Eddie Nilsson, Halmstad

Find-It the Casey Lane, lab

20 17 0 16 15 68 -
50 Birgitta Wiedemann, Lidhult

Korpklons Knott, lab

12 0 0 10 5 27 -
51 Annelie Olsson, Saxtorp

Respons Exklusiva Ebenist-ten, golden

14 12 0 0 13 39 -
52 Marika Olsson, Varberg

SEVCH Månfares Gabble Gnat, lab

18 17 14 13 8 70 -
53 Marina Ludvigsson, Trekanten

SE J(J)CH Searover Kits Dot, lab

Startar ej
54 Claes Blomqvist, Ramdala

Searover Kellys Kicker, lab

18 0 15 19 8 60 -
55 Mariusz Narozny, Holm

SE VCH Airotkivs Överste, lab

15 18 16 16 12 77 Vinnare Ekl
56 Göran Hansson, Klippan

Coatfloats Demi Tasse, flat

18 20 12 10 15 75 2:a