Välkommen till SSRK Södra

Resultat från WT 2013

Samtliga resultat är preliminära! Med reservation för ev skrivfel och liknande.

Möcklö 130727

Nybörjarklass

Nr

Namn

1

2

3

4

5

S:a

Plac
1 Like’ims Luna, Labrador, Christina Lundahl 18 19 20 20 20 97 1
2 Seasymphony Fantastic Freja, Golden, Lotta Ottosson 12 19 16 20 16 83
3 Tindra, Andrea Andersson 0 18 20 12 18 68
4 Öljersjös Estanzia, Labrador, Anna-Lena Nilsson 20 15 15 20 16 86
5 Gryningsljusets Foxson Isak, Golden, Christine Brorsson 17 18 14 20 18 87 5
6 Blazing Fowler’s Cirkus Fakir, Tollare, Henrik Jensen
7 Krankesjöns Red Pearl, Labrador, Andrea Andersson 12 19 20 18 0 69
8 Streamlight’s Choice Lex Luthor, Labrador, Jennifer Kolm 18 19 20 12 18 87 5
9 Straight Flush Cheva Bel Air, Flat, Camilla Sundquist 14 15 19 20 18 86
10 Aim High Marte Meo, Golden, Nils Hällgren
11 Skattkammarens Wooly Worm, Flat, Marie Holmqvist 20 18 13 20 17 88 4
12 Stjärnglimtens Nytta, Golden, Tina Persson 10 18 18 19 16 81
13 Like’ims Keilis Ghibli, Labrador, Jonas Brink 0 0 20 19 18 57
14 Stjärnglimtens Never Stop Neo, Golden, Tina Andersson 18 0 18 10 6 52
15 Aquafox Duki Ahtaajansolmu, Tollare, Tuula Lindroos 12 17 12 0 18 59
16 Coco Loco’s Drama Queen, Labrador, Caroline Hawaleska 0 0 - - - -
17 Sunziri’s Red Thelema, Labrador, Caroline Hawaleska 0 0 - - - -
18 Destiny, Golden, Tina Persson 0 0 19 17 16 52
19 Skattkammarens Isaac Hayes, Flat, Eva Hiersemann 14 16 5 19 17 71
20 Firepoppy’s Kestrel, Labrador, Helen Karlsson 20 20 15 20 20 95 3
21 Moorman’s Warren Tipi, Labrador, Marie-Louise Nilsson 20 20 18 20 18 96 2
22 Aim High Manu Forti, Golden, Eva Jönsson 12 20 17 17 18 84
23 Öljersjös Mezzo, Labrador, Gunnar Andersson 20 11 0 0 0 31

Öppenklass

Nr

Namn

1

2

3

4

5

S:a

Plac
1 Carmal’s Heroine Querido,   Labrador, Lena Rosén 13 16 15 0 6 50
2 Moorman’s Joyford Hill, Labrador, Marita Persson 18 17 16 14 15 80 2
3 Zebulons Biscotti, Flat, Hans Olofsson 18 18 17 19 17 89 1
4 Firepoppy’s Sirius, Labrador, Per Eklund 6 0 - 12 10 28
5 Be Active’s Quickstep Jetta, Golden. Lars Kjellgard 18 7 0 18 10 53
6 Flatterhaft Jesper Parnevik, Flat, Krister Hjalte 10 8 10 0 12 40
7 Anthriscus Black Molly, Flat, Maria Nilsson 20 7 8 18 10 63 4
8 Meitas Mezzoforte Mackan, Flat, Annette Bennvid 10 0 0 0 0 10
9 Doubleuse Rainbow, Golden, Maria Persson 15 15 19 16 8 73 3
10 Adina, Labrador, Lennart Hansson 10 0 0 17 17 44
11 Straight Flush Yatzy, Flat, Maria Aniansson 18 14 17 9 0 58
12 Curry, Labrador, Daniel Nilsson 12 3 12 18 16 61 5
13 Doublestep, Golden, Lisbeth Johansson

Elitklass

Nr

Namn

1

2

3

4

5

S:a

Plac
1 Coatfloats Chocolate Hazel, Flat, Maria Wendeler 0 19 8 0 16 43 5
2 Seaspirit Crocus, Golden, Heléne Adolfsson-Rehn 14 19 0 14 15 62 3
3 Coatfloats Caffe Bailey, Flat, Maria Wendeler              
4 Duckfinder’s Bella Notte, Flat, Maria Aniansson              
5 Conover’s Bet Or Drop, Flat, Annica Edvardsson              
6 Spader Damens Quick Quaint Quail, Flat, Lena Svensson
7 Gameflame’s Mamma Mia, Labrador, Lennart Hansson 16 19 13 0 10 58 4
8 Longchamp Clicquot, Labrador, Katarina Ljungquist
9 Skattkammarens Dr No, Flat, Kristin Brantby 18 14 14 12 19 77 1
10 Skattkammarens Hot Lips, Flat, Karin Rankloo 12 17 13 8 20 70 2

1:a pristagarna och domare på Möcklö WT 20130727
Längst fram från vänster vinnare i NKL Christina Lundahl med Like’Ims Luna, vinnare i ÖKL Hans Olofsson med Zebulons Biscotti och vinnare i EKL Kristin Brantby med Skattkammarens Dr No.

Bakre raden domarna Pierre Andrén, Stig-Anders Glans, Annika Edwardsson, Håkan Rilöv samt Gert Nordström.


Dagstorp 130626

Elitklass

Nr

Namn

1

2

3

4

5

S:a

Plac
20 Zebulons Forever SinghaSINGHA, flat, Kathy Pedersen 15 20 0 20 14 69
21 Meadowlark Afon TywiTYWI, Labrador, Olle Pedersen 20 18 19 9 19 85
22 Brindlebay BonusFLIP, Labrador, Eva Ferm 0 5 17 6 0 28
23 Skybar AttentionSCILLA, Labrador, Annalena Andersson 19 17 20 19 20 95 1
24 Korpklons FrettBOLT, Labrador, Helena Dahlstedt 20 20 20 18 0 78
25 Batmoors’ Leadhills AleGEORGE, Labrador, Katarina Ljungqvist
26 Carmal’s Kitas PlayerCHESTER, Labrador, Inger Hallman 0 20 14 10 10 54
27 Coatfloats Non StopNISSE, flat, Kerstin Holm 0 10 20 15 11 56
28 Skättekärrs InezSKRUTTAN, Labrador, Annalena Andersson 15 19 14 14 0 62
29 Pumpans Harvest MoonMAX, Labrador, Carina Persson 20 20 20 20 0 80
30 Doubleuse Raw CashewSWEPPE, golden, Tove Gravelei 15 10 18 20 16 79
31 Lassagårdens SueALLY, Labrador, Linda Hermansson 19 16 16 15 17 83
32 Skattkammarens Hot LipsMECKA, flat, Karin Rankloo 14 0 20 17 0 51
33 Jaktyrans Blixt GordonBLIX, Labrador, Ann Sommarin 19 16 20 16 20 91 2
34 Find-It Jumping JackJAMBO, Labrador, Bosse Ferm 18 18 10 18 18 82
35 Young Guns Born In JuneJUNI, flat, Monika Pfeiffer 5 19 8 15 16 63
36 Hinnared’s ÄnzoÄNZO, flat, Marita Gimsér 0 20 18 17 20 75
37 River Fox Gusa Af GineSIPPA, tollare, Lotta Strömberg 17 20 12 9 0 58
38 Vettisens NoraNORA, Labrador, Birgitta Lindblad
39 Justlike Black WaspKNOX, Labrador, Lena Haraldsson 19 20 20 18 14 91 2
41 Coatfloats MarimekkoMEKKO, flat, Ingela Karlsson 20 12 19 18 18 87 4

Öppenklass

Nr

Namn

1

2

3

4

5

S:a

Plac

1

Flatterhaft Jesper ParnevikWALDO, flat, Krister Hjalte

2

Levenghyl MonzaMOSES, Labrador, Sanna Pettersson 19 19 8 20 20 86 2

3

Vildandens Nix Af SnoddaxNIXA, tollare, Carina Boijertz 2 0 5 4 8 19

4

Havtornets TempranilloTESS, golden, Margret Bengtsson 20 5 20 20 20 85 3

5

Meitas Mezzoforte MackanMACKAN, flat , Annette Bennvid 5 12 17 8 16 58

6

Spader Damens Fabian Fair PheasantDIESEL, flat, Karin Ingvarsdottir 0 6 17 20 18 61

7

Kanadickens Dolphin Of MafliPIXEL, tollare, Anette Björgell 7 2 5 5 8 27

8

Coatfloats ToscakakaTOSCA, flat, Monika Pfeiffer 18 20 0 17 10 65

9

Spader Damens Quick Quaint QuailGRAPPA, flat, Lena Svensson 14 19 19 12 20 84 4

10

Duvkullans FelicitasLYCKA, Labrador, Ros-Marie Pettersson 20 0 18 17 10 65

11

Streamlight’s Ace DakerGUINNESS, Labrador, Elin Östlind 10 7 17 8 20 62

12

Carmal’s Heroine QueridoVIGGO, Labrador, Lena Rosén 14 16 12 14 18 74

13

Coatfloats Anthon BergANTHON, flat, Jonas Eriksson 5 16 14 12 10 57

14

Caper Cailie’s SilouetteSMOG, Labrador, Hanna Svensson 20 17 20 20 17 94 1

15

Seareeds DaisyDAISY, Labrador, Anna-Karin Bengtsson 15 20 12 14 0 61
16 Meadowlark Friends ForeverNIA, Labrador, Jennifer Hofsö 10 12 0 14 10 46
17 Caper Cailie’s MurcielagoLACK, Labrador, Hanna Svensson 19 12 19 13 19 82
18 Stormfågelns AdrianNEMO, golden, Adam Jarland 14 18 0 16 18 66
19 Susedalens Made In SwedenQUICK, flat, Paulina Johansson 8 6 0 16 0 30
40 Coatfloats Jazz LiveJAZZÅ, flat, Ingela Karlsson 10 19 17 10 12 68

 


Vinnarna i Elitklass och Öppenklass:
Annalena Andersson & Skybar Attention samt Hanna Svensson & Caper Cailie’s Silouette


Dagstorp 130625

Nybörjarklass

Nr

Namn

1

2

3

4

5

S:a

Plac

1

Vettisens Olga
Olga, Labrador, Birgitta Lindblad
20 16 18 12 20 86

2

Fågeljägarens Stenfalk
Ville, spr sp, Annelie Olsson
20 19 19 18 20 96 2

3

Viarps Born To Be Best
Ella, Labrador, Ingela Nilsson

4

Zebulons Masi Amarone
Masi, flat, Bodil Janström
17 0 8 0 20 45

5

Hovhills Läckra Trollunge
Stella, flat, Agneta Hamberg Bengtsson
 20 0 16 9 16 61

6

Caper Cailie’s Hope
Blossa, Labrador, Jessica Petersson
20 0 10 11 20 61

7

Meadowlark Nore
Nåra, Labrador, Kathy Pedersen
20 0 0 0 10 30

8

Doubleuse Rising Star
Valle, golden, Solveig Båge
20 18 18 16 8 80

9

Roekull Kola
Kola, Labrador, Lena Nyman

10

Sea-Croft Lone Star
Estelle, Labrador, Annika Norman
20 16 20 13 16 85

11

Sunziri’s Red Thelema
Stella, Labrador, Caroline Hawaleska
17 0 18 0 20 55

12

Timotej
Vilja, Labrador, Malin Elving
20 20 18 14 20 92 6

13

Bergsandens Eternal
Elda, Labrador Marie Svensson
19 0 18 10 17 64

14

Hedgehog’s Thrill
Jackson, Labrador, Bosse Ferm
20 15 19 17 20 91

15

Reedsweeper’s Red Bull
Bull, Labrador, Lena Haraldsson
20 0 0 17 20 57
16 Meitas Milla Macflurry
Milla, cocker, Ingela Nilsson
17 Kullaholms Bettan
Chic, Labrador, Jeanette Eriksson
18 15 0 0 18 51
18 Ginstens Napoli
Jackson, Labrador, Bengt Wikström
20 0 12 0 11 43
19 Coasters Royal Fortune
Texas, flat, Charlotte Callenryd
20 17 19 14 19 89
20 Like’ims Good Fellow
Winston, Labrador, Caroline Lillrud
18 15 16 0 20 69
21 Skattkammarens Maxwell Klinger
Klinger, flat, Preben Jørgensen, Åkirkeby
20 0 14 19 20 73
22 Minnows Alastar
Gösta, Labrador, Liselott Fasth, Växjö
18 14 15 0 17 64
23 Meadowlark Offaly
Ally, Labrador, Annika Norman
24 TJH Fireco Bernard
Bonus, Labrador, Nicklas Svensson
10 0 18 0 20 48
25 Blazing Fowler’s Cirkus Fakir
Fakir, tollare, Henrik Jensen
0 19 18 17 0 54
26 Copperbirch Gara
Gara, Labrador, Ann Sommarin
17 16 17 16 20 86
27 Zebulons Pannacotta
Kiera, flat, Håkan Nilsson
20 0 18 0 20 58
28 Carmal’s Heroine Vicky
Vicky, Labrador, Mikael Svensson
20 19 15 20 20 94 4
29 Viltvattnets Fabolous Zita
Zita, Labrador, Susanne Petersén
30 Seasymphony Excellent Ergo
Ergo, golden, Solveig Aronsson
0 5 0 0 0 5
31 Coatfloats Texasbulle
Texas, Flat, Kerstin Holm
18 17 15 20 0 70
32 Stjärnglimtens Never Stop Neo
Neo, golden, Tina Andersson
0 17 7 20 20 64
33 Streamlight’s Choice Lex Luthor
Lex, Labrador, Jennifer Kolm, Höllviken
20 0 17 0 20 57
34 Vildandens Leet Af Pixboot
Elite, tollare, Anette Björgell
20 17 17 0 20 74
35 Skattkammarens Isaac Hayes
Isaac, Flat, Eva Hiersemann
20 16 18 0 16 70
36 Ravensbank Wicked
Wicked, Labrador, Marianne Graversen
20 15 17 0 12 64
37 RLD A RLD F RLD M RLD N Blazing Fowler’s Apache
Passe, tollare, Marie Kinder
0 11 16 0 0 27
38 Streamlight’s Choice Lucky Star
Taggen, Labrador, Tove Graveleij
19 17 17 19 19 91
39 Meadowlark Ballykinley
Ginny, Labrador, Katarina Eriksson
18 0 17 0 20 55
40 TJH Contender
x, Labrador, Nicklas Svensson
0 .- .- 0 0 0
41 Peruddens Jaktliga Vinna
Vinna, golden, Matilda Borvén
20 0 0 0 17 37
42 Cheslabben Vaquero
Arvid, ches, Emma Birkegård
10 18 18 0 15 61
43 Like’ims High Five
Musta, Labrador, Karolina Lintala
15 16 14 0 17 62
44 Hedgehog’s Cashmir
Pixi, Labrador, Per-Anders Norling
20 20 16 20 20 96 2
45 Carmal’s Heroine Velvet
Winnie, Labrador, Alexandra Nordengren
46 Batmoor’s Black Isle Ross
Ross, Labrador, Susanne Nilsson
17 20 20 13 20 90
47 Gryningsljusets Foxson Isak
Isak, golden, Christine Brorsson
20 14 18 12 20 84
48 Havtornets Dolcetto
Molle, golden, Gudrun Larsson
17 10 18 11 10 66
49 Coatfloats Cuban Peach
Soya, flat, Camilla Kadziolka
18 14 15 10 12 69
50 Skattkammarens Gladys Knight
Lykke, Flat, Helene Jonsson
19 19 18 18 20 94 4
51 Krankesjöns Red Pearl
Pärla, golden, Andrea Andersson
20 0 17 11 20 68
52 Centennial’s Mystery
My, Springer, Irene Loyd
18 0 18 0 16 52
53 Zebulons Barracuda
Chilla, flat, Gisela Fuchs
19 16 16 19 14 84
54 Blazing Fowler’s Det Nancy
Ibiza, tollare, Anneli Jansby
16 0 16 0 0 32
55 Coatfloats Delamotte
Della, flat, Göran Hansson
20 0 17 0 20 57
56 Bluenosers Sail Suhaili
Aili, Tollare, Ruby Rydén
0 0 0 0 0 0
57 Aquafox Duki Ahtaajansolmu
Lillfisen, tollare, Tuula Lindroos
0 0 15 0 0 15
58 RLD N Gyllene Mix Grizzly Godis
Godis, golden, Anette Magnusson
0 0 0 0 20 20
59 Huntley’s Eldiga Ettra
Dessie, Labrador, Monica Westerlin
0 12 20 19 15 66
60 Guldstjärnans Bländande Manick
Micke, golden, Robert Andersson
.- 0 5 0 17 22
61 LP1 Streamlight’s Choice Lvan 
Elvan, Labrador, Beatrice Borgstrand
20 20 20 20 20 100 1
62 Skattkammarens Bella Donna
Ebba, flat, Marie Holmqvist
18 16 18 17 10 79

Sponsras av

www.godsjakt.se

Bromölla 130329

Domare: Janne Stihl, Mikael Svensson, Anna-Lena Andersson, Håkan Rilöv, Lennart Hansson
Kommissarie: Eva Ferm

Ett stort tack till alla våra duktiga funktionärer!

Workingtestet gick av stapeln i Håkanryd, ca 4 km öster om Bromölla. Arrangör SSRK södra.

Tack till sponsorerna för de fina priserna:

Rubins Jaktprodukter, Filip Rubin, Bromölla, http://www.rubinsjaktprodukter.se/

Royal Canin, http://www.royalcanin.se

Solar sig i glansen gör vinnare i workingtestet som hölls på påskdagen. Vinnare i Nkl blev Jenny Appelqvist och i Ökl och Ekl vann Birthe Löfqvist. Jenny hade 91 poäng av 100 möjliga. Birthe hade 91 poäng i Ökl och fina 92 poäng i Elitklassen. Strongt jobbat av dessa damer!


Vinnare och övriga pristagare, Tove Graveleij (ej på bild), Helena Dahlstedt, Cecilia Nilsson, Anja Hjalte, Eddie Nilsson, Henric Werner, Åsa Gustafsson, Anna Lena Nilsson

Nybörjarklass

Nr

Namn

1

2

3

4

5

S:a

Plac

1

Carina Engkvist, Krankesjöns Yellow Diamond, Golden 16 10 16 13 0 55

2

Eva Jönsson, Aim High Manu Forti, Golden 18 8 4 16 0 46

3

Håkan Nilsson, Zebulons Pannacotta, Flat 16 6 15 18 19 74

4

Andrea Andersson, Krankesjöns Red Pearl, Golden 16 0 10 20 16 62

5

Sinette Henningsson, Lopplådans Malliga Maskros, Flat 10 10 9 0 0 29

6

Linda Vågberg, Bez-Ami’s Life On The Run, Flat 16 16 9 11 14 66

7

Anja Hjalte, Flatterhaft Snow Drop, Flat 20 8 19 16 20 83 3

8

Anna Blixen, Roekull Rajas M-Porthos, Labradorador 0 8 6 10 20 44

9

Elis Bloom, Blazing Fowler’s Super Star, Tollare 0 10 4 10 12 36

10

Caroline Lillrud, Like’ims Good Fellow, Labradorador 16 17 19 10 20 82

11

Gisela Fuchs, Thirsgaards Blue Monday, Labradorador 20 10 15 20 8 73

12

Åsa Gustafsson, Duvkullans Femella, Labradorador 16 16 15 20 20 87 2

13

Annika Hecktor, Meadowlark Ballyconeelly, Labradorador 20 0 9 19 15 63

14

Andrea Andersson, Tindra, Ej stambokförd hos SKK 0 8 14 12 0 34

15

Ann-Kristin Nilsson, Roekull Rajas Maya, Labradorador 12 9 11 10 19 61
16 Ulrika Björck, Bez-Ami’s Love’s To Run, Flat
17 Gisela Fuchs, Zebulons Barracuda, Flat
18 Jonathan Nordström, Aquafox Duki Avomerisolmu, Tollare 0 0 0
19 Mattias Persson, Carmal’s Heroines Victory, Labradorador 16 15 16 13 20 80
20 Anna-Lena Nilsson, Öljersjös Estanzia, Labradorador 20 6 19 19 19 83 4
21 Monica Westerlin, Huntley’s Eldiga Ettra, Labradorador 20 8 7 5 19 59
22 Ylva Karlsson, Carmal’s Heroine Rhea, Labradorador 16 0 17 0 20 53
23 Lotta Ottosson, Seasymphony Fantastic Freja, Golden 20 6 17 14 20 77
24 Tove Graveleij, Streamlight’s Choice Lucky Star, Labradorador 18 8 12 19 12 69
25 Lena Nyman, Roekull Kola, Labradorador 20 8 18 12 19 77
26 Kenneth Olsson, Camiveras Charmiga Chirac, Golden 18 6 5 0 0 29
27 Henrik Jensen, Blazing Fowler’s Cirkus Fakir, Tollare
28 Christel Hansson, Huntley’s Eldiga Ella, Labradorador
29 Carina Fridh, Karriärs Working On A Dream, Labradorador 18 6 16 13 10 63
30 Ann-Kristin Nilsson, Roekull Inkas Lowa, Labradorador 14 8 12 20 0 54
31 Jenny Appelqvist, Knipan’s Thom Turlig, Labradorador 20 17 17 18 19 91 1
32 Ingela Nilsson, Viarps Born To Be Best, Labradorador 20 0 9 20 12 61
33 Solveig Båge, Doubleuse Rising Star, Golden 10 19 19 19 0 67
34 Jonas Palm, Gyllene Mix Pigge Piggelin, Golden 12 18 13 16 0 59

Öppenklass

Nr

Namn

1

2

3

4

5

S:a

Plac

1

Henric Werner, Megadroms Brandy, Golden 20 12 14 10 11 67 3

2

Marie Kinder, Riverbreeze Tickling Pearl, Tollare 20 0 15 6 7 48

3

Krister Hjalte, Flatterhaft Jesper Parnevik, Flat 20 8 8 4 11 51

4

Ann-Christin Hovold, Happy Birdhunter’s Sava, Golden 10 0 10 17 0 37

5

Ann-Christin Hovold, Doubleuse Summer, Golden 12 10 22

6

Cecilia Nilsson, Streamlight’s Pearl Steph, Labradorador 0 17 15 19 14 65 4

7

Marita Persson, Moorman’s Joyford Hill, Labradorador 14 0 14 19 14 61

8

Roy Larsson, Streamlight’s Choice Lamborghini, Labradorador 17 10 4 20 11 62

9

Margareta Tööj, Cosmic Cover’s Wildsilk Shantung, Labradorador 12 0 5 10 8 35

10

Josefin Bruzell, Classic Worker’s Challenge, Flat

11

Lisbeth Johansson, Doublestep, Golden 10 0 12 6 8 36

12

Lena Rosén, Carmal’s Heroine Querido, Labradorador 12 0 15 10 4 41

13

Dan Fridh, Järabackens Charleston, Labradorador 16 0 19 13 13 61

14

Eddie Nilsson, Reedsweeper’s Red Alert, Labradorador 20 16 18 14 19 87 2

15

Ros-Marie Pettersson, Duvkullans Felicitas, Labradorador
16 Birthe Löfqvist, Rockdove’s Amber Telly, Labradorador 18 18 17 18 20 91 1
17 Maria Persson, Doubleuse Rainbow, Golden 18 0 18 10 18 64
18 Pia Almqvist, Streamlight’s Dana’s Power, Labradorador - - 0 0 -
19 Ann-Kristin Nilsson, Roekull Kayo, Labradorador 10 14 14 0 9 47
20 Lotta Strand, Colette, Labradorador 16 0 9 5 10 40
21 Elsa Blomster, Vildsilkes Flinga, Golden 14 0 14 10 16 54
22 Lena Svensson, Spader Damens Quick Quaint Quai,l Flat 19 12 12 15 7165 4:a

Elitklass

Nr

Namn

1

2

3

4

5

S:a

Plac

1

Marita Gimsér, Hinnared’s Änzo, Flat 0 10 13 16 15 54

2

Heléne Adolfsson-Rehn, Seaspirit Crocus, Golden

3

Eddie Nilsson, Find-It The Casey Lane, Labradorador 12 16 18 19 12 77 3

4

Malin Andersson, Il Sano’s Montana, Flat 14 0 9 18 18 59

5

Birthe Löfqvist, Happy Birdhunter’s Massey Fergusson, Labradorador 18 19 18 18 19 92 1

6

Marie Ahlberg, Gyllene Mix Wilmer X, Golden 0 12 17 17 16 62

7

Helena Dahlstedt, Korpklons Frett, Labradorador 14 0 19 19 13 65 4

8

Inger Åhman, Coatfloats Corona, Flat 12 0 11 11 7 41

9

Linda Hermansson, Lassagårdens Sue, Labradorador 12 12 13 5 15 57

10

Annica Edvardsson, Conover’s Bet Or Drop, Flat 0 19 15 13 9 56

11

Tove Graveleij, Doubleuse Raw Cashew, Golden 15 14 19 17 18 83 2

12

Annika Hecktor, Searover Gems Keela, Labradorador 18 0 15 9 16 58