Välkommen till SSRK Södra

Resultat från WT 2015

Samtliga resultat är preliminära! Med reservation för ev skrivfel och liknande.


Möcklö 150725

I dag har vi genomfört WT Möcklö i hällande regn, åska och kuling vind. Trots det såg jag inte en enda sur min under dagen. Tack alla funktionärer, domare och naturligtvis alla tävlande för en fin dag.

Tack till sponsorn för priserna: Royal Canin

I Nkl vann Andreas Josefsson med Jaktyrans Gale Wera på 97 poäng. I Ökl vann Cecilia Ludwigsson med Ringlets Hazel på 84 poäng och i Ekl vann återigen Andreas Josefsson med Straight Flush Velvet Vega på 90 poäng. Stort grattis för ett mycket bra hund jobb.

mocklo15

Elitklass

Nr Hund Förare 1 2 3 4 5 S:a Plac
2 Straight Flush Velvet Vega Andreas Josefsson 20,14,20,18,18 90 1
8 Seareeds Daisy Anna-Karin Bengtsson 18,17,20,16,19 90 2
3 Thirsgaards Blue Monday gisela fuchs 17,19,16,17,18 87 3
6 Ringlets Falcon Andreas Ludvigsson 15,17,14,18,20 84
7 Skättekärrs Inez Annalena Andersson 17,14,19,18,16 84
4 Moorman’s Joyford Hill Marita Persson 13,15,17,20,17 82
1 Searover D´s Azlan Cecilia Ludvigsson 17,20,0,20,15 72
5 Straight Flush Casino Royale Sofie Helin 18,0,20,18,16 72
11 Find-It Jumping Jack Bosse Ferm 7,10,19,17,16 69
10 Doubleuse Rainbow Maria Persson -,0,-,-,0 0

Öppenklass

Nr Hund Förare 1 2 3 4 5 S:a Plac
20 Ringlets Hazel Cecilia Ludvigsson 14,18,12,20,20 84 1
5 Örnholmens Brave Johan Heidermar 11,20,18,16,17 82 2
18 Duckfinder’s Hidden Rock Sofie Nilsson 18,18,11,16,12 75 3
9 Hedgehog’s Thrill Bosse Ferm 12,14,15,18,11 70
17 Zebulons Karrakatta Gisela Fuchs 9,14,16,17,13 69
8 Classic Worker’s Born To Be Anette Ohlsson-Ericsson 17,18,18,0,15 68
19 Adina Lennart Hansson 17,15,14,12,9 67
6 Björshults Xtra Wildstorm Ingela Lee 0,5,17,0,19 41
11 Classic Worker’s Breakthrough Magnus Plantin 11,15,0,0,15 41
1 Stjärnglimtens Nytta Tina Persson -,12,14,6,0 32
7 Searover Bass Q’sam Anna Qvarfort 10,20,0,-,- 30
13 Öljersjös Plexus Gunnar Andersson 0,15,0,0,9 24
4 Håll Fast Mossa Berit Anderén 0,19,0,-,- 19
12 Like’ims Norton Eva Ferm -,-,0,12,- 12

Nybörjarklass

Nr Hund Förare 1 2 3 4 5 S:a Plac
47 Jaktyrans Gale Wera Andreas Josefsson 19,20,19,20,19 97 1
16 Zebulons Coolah Tops Cecilia Bording 17,20,18,20,20 95 2
37 Roekull Kayos Qvittra Lotta Strand 16,20,19,20,20 95 2
29 Sweet Licorice Rowan Lena Svensson 14,20,20,20,18 92 3
15 Selma-Af-Aya Susanna Moilanen 20,20,20,16,16 92 3
46 Hinnared´s Hallon Lena Håkansson 18,20,17,16,20 91
12 Roekull Kaoys Queen Emma Haddemo 20,20,18,14,19 91
44 Straight Flush Dry Martini Carina Sjögren 20,20,20,17,13 90
7 Digby Tollers Scuderia Lena Muchardt 18,16,17,18,20 89
13 Zebulons Kells Rock Pär Johnsson 17,18,16,16,19 86
38 Gilliam´s Gold Surplus Black Maria Wallin 12,17,16,20,20 85
19 Destiny Tina Persson 17,20,15,15,18 85
24 Nextjoy Bane Lena Diebig Jönsson 10,18,18,20,19 85
4 Roekull Kayos Qarat Ebba Petersson 17,19,15,18,14 83
27 Coatfloats Cocostopp Marie Malmberg Werstroh 16,18,14,16,19 83
35 Jaktiverns Breeze Lena Svensson 18,17,18,12,18 83
3 Anthriscus Ariel Berit Hansson 16,19,14,20,14 83
33 Classic Worker’s Felicity Ingela Sandberg 16,20,14,16,16 82
36 Sweet Licorice Lime Peder Pedersen 20,19,10,12,20 81
28 Lapponia Christer Ericsson 13,18,20,19,11 81
42 Il Sano´s Bananarama Maria Wallin 17,5,20,20,19 81
23 Jaktyrans Gale Weber Carina Sjögren 20,0,19,20,20 79
40 Doubleuse Victory Carina Hart 0,20,20,19,19 78
25 Airotkivs Leonard Annica Annell 16,14,17,12,19 78
6 Carmal´s Chief christoffer nilsson 11,20,18,17,11 77
1 Rimrock Sioux Pauline Svangård 19,19,20,18,0 76
18 Gillbryan Waltzing Matilda Anna Viderberg 19,19,17,20,0 75
2 Kolbäckens Give It To Me Anna Sjöholm 14,16,16,12,16 74
51 Öljersjös Indra Roger Leviné 18,20,16,19,0 73
22 Sweet Licorice Cherry Ewa Nilson 15,18,19,20,0 72
14 Workable´s Magazine Award Richard B Björkman 15,12,12,12,19 70
17 Ghostrider´s Guess Who´s There Ellen Knutsson 16,18,18,0,18 70
48 Nextjoy Divna Agneta Jönsson 9,16,16,16,12 69
5 Benningdale´s Titos Fireman Rodnie Hansson 1,20,12,19,17 69
52 Like´ims Nigella Cecilia Löhnn 16,19,0,20,13 68
50 Searover Bass Q´scott Jan-Olof Kristiansson 14,17,14,20,0 65
54 Airotkivs Leonore Carina Haapanen 16,18,20,0,7 61
34 Kopparhults Pinot Gun Klevås 0,12,18,12,11 53
45 Quiet Runners Zigge Maria Dahlman-Persson 7,17,12,17,0 53
53 Straight Flush Singapore Sling Krister Hjalte 16,8,13,0,15 52
41 Wingames Blue Frog Susanne Sundqvist 15,16,0,16,0 47
11 Doris Linda Borglin 12,10,10,12,0 44
57 Månstorps Hebe Brita Larsson 14,0,0,12,0 26
49 Duckfinder´s Ayios Onoufrios Peder Pedersen -,-,0,0,19 19
10 Jaktiverns Typhoon Helene Lindeblad 0,0,0,0,15 15
21 Seasymphony Great Expectations Carina Jansson -,8,0,-,- 8
31 Comics Down To The River Gunilla Ivarsson 0.0 0
32 Björshults Colour Of Night Ingela Lee 0.0 0

Vomb 150709

Stort tack till våra sponsorer: BiaBed, Avignon, Chevalier, Allt om Ven, TEBA, Härkila och After Dog

Domare: P-A Norling, Annalena Andersson, Ann-Kristin Nilsson, Lena Haraldsson och Mirjam Axner

Elitklass 

Pristagarna i elitklass

Pristagarna i elitklass

Nr Namn Förare 1 2 3 4 5 S:a Plac
108 Happy Birdhunter’s Massey Fergusson Löfqvist, Birthe 19 19 19 20 14 91 1
100 Find-It Jumping Jack Ferm, Bosse 20 18 19 12 18 87 2
101 Viljestyrkans Timotej Elving, Malin 18 16 20 19 12 85 3
115 Vettisens Olga Lindblad, Birgitta 18 18 16 12 20 84  
103 Coatfloats Marimekko Karlsson, Ingela 13 18 17 17 17 82  
99 Duvkullans Felicitas Pettersson, Ros-Marie 14 18 17 16 12 77  
104 Hinnared’s Änzo Gimsér, Marita 15 16 17 19 8 75  
112 Axl-Rose Hansson, Martina 17 11 18 17 12 75  
105 Korpklons Frett Dahlstedt, Helena 17 8 15 18 16 74  
116 Masterkey’s Fax Surf Persson, Carina 0 20 18 17 18 73  
110 Reedsweeper’s Red Alert Nilsson, Eddie 20 15 14 8 12 69  
109 Lassagårdens Thunderbird Hansson, Martina 16 16 14 14 6 66  
102 Coatfloats Jazz Live Karlsson, Ingela 15 12 20 0 18 65  
111 Caper Cailie’s Hope Petersson, Jessica 0 14 15 16 14 59  
117 Coatfloats Toscakaka Pfeiffer, Monika 0 10 15 19 8 52  
106 Moorman’s Joyford Hill Persson, Marita 14 6 16 10 4 50  
98 Thirsgaards Blue Monday fuchs, gisela              
107 Korpklons Ejder Richardsson, Maria              
113 Batmoor’s Leadhills Ale Ljungquist, Katarina              
114 Longchamp Clicquot Ljungquist, Katarina              

Öppenklass

Pristagarna i öppenklass

Pristagarna i öppenklass

Nr Namn Förare 1 2 3 4 5 S:a Plac
74 Seasymphony Fantastic Freja Ottosson, Lotta 18 20 17 17 17 89 1
84 Doubleuse Rising Star Båge, Solveig 18 20 13 18 19 88 2
67 Batmoors’ Black Isle Ross Nilsson, Susanne 12 15 20 20 20 87 3
118 Peruddens Jaktliga Vinna Matilda Borvén 19 20 12 18 14 83 4
83 Skattkammarens Gladys Knight Jonsson, Helene 20 20 16 18 8 82 5
68 Like’ims Cayenne Remmelgas, Kati 14 17 18 16 17 82  
78 Hedgehog’s Thrill Ferm, Bosse 12 20 18 17 14 81  
71 Roekull Rajas Maya Hansson, Martina 19 19 14 15 14 81  
95 Meadowlark Balmoral Lindblad, Birgitta 10 16 17 19 18 80  
85 Skattkammarens Isaac Hayes Hiersemann, Eva 17 15 19 14 14 79  
87 Bergsandens Xavier Lyhagen, Lisa 13 20 17 12 17 79  
80 Korpklons Sjöorre Bagge, Mikael 0 20 20 20 16 76  
96 Coatfloats Delamotte Hansson, Göran 17 17 12 19 10 75  
89 Skattkammarens Hairy Mary Franzén, Eva 13 19 15 16 12 75  
82 Like’ims Norton Ferm, Eva 18 19 14 10 14 75  
81 Skattkammarens Isle Of Islay Rankloo, Karin 19 0 19 20 14 72  
79 Batmoors’ Octopussy Rita J Birkestrand, Annhilde 19 0 18 17 18 72  
90 Flatterhaft Lust Och Nöd Jarebrant, Petra 16 14 15 20 4 69  
75 Stjärnglimtens Nytta Persson, Tina 18 15 12 12 0 57  
86 Kanadickens Dolphin Of Mafli Björgell, Anette 12 15 16 10 4 57  
97 Carmal’s Yenna Landgren, Lars 15 5 15 0 15 50  
77 Meadowlark Bethany Wadmark, Lars 12 10 10 5 6 43  
91 Feedback’s American Fantasy Thuvesson, Johanna 12 15 0 0 12 39  
88 Coatfloats Pina Colada Lindh, Ing-Mari 0 5 15 18 0 38  
94 Roekull Lowes Ockra Hansson, Martina 17 0 19 0 2 38  
70 Kullaholm’s Bettan Eriksson, Jeanette  -  - 8 0 0 8  
93 Flatterhaft Ping Iwi Of Sandy Lane Höijenstam, Ann-Sofi  - 0 0  - 2 2  
72 Skattkammarens Wooly Worm Holmqvist, Marie    
73 Roekull Kola Nyman, Lena    
76 Coatfloats Texasbulle Holm, Kerstin    
69 Flatgold’s Cool Pondus At Micawbers Sandersson, Lena    
92 Carmal’s Keen Art Carlsson, Anders    
domarna_150709

Domarna

funkisar_150709

Våra duktiga funktionärer


Vomb 150708

Stort tack till våra sponsorer: BiaBed, Avignon, Chevalier, Allt om Ven, TEBA, Härkila och After Dog

Domare: P-A Norling, Annalena Andersson, Katarina Ljungqvist, Karin Rankloo och Ingela Karlsson

Nybörjarklass

nkl1_150708

Pristagarna

 

 

Nr Namn Förare 1 2 3 4 5 S:a Plac
29 Justlike Malakoff Sommarin, Ann 18 18 20 20 20 96 1
53 Sweet Licorice Lime Pedersen, Peder 20 16 20 19 20 95 2
26 Seaspirit Malva Lovén, Mats 18 17 19 20 20 94 3
3 Copperbirch Gara Sommarin, Ann 19 17 18 20 20 94 4
45 Wildlife Manager’s Rhu-Barb Mikkonen, Joachim 18 18 20 18 18 92 5
20 Meadowlark Mayo Urbanyik, Eva 16 18 20 18 20 92 6
1 Anthriscus Ariel Hansson, Berit 18 18 20 15 20 91 7
23 Roekull Kayos Qvittra Strand, Lotta 19 18 16 19 18 90 8
49 Patanavac Bollo Selberg, Ann-Charlotte 15 15 20 19 20 89  
25 Pearly Coat Annie Elizabeth Lawesson, Kia 19 18 20 14 18 89  
50 Workable’s Magazine File Holder Jönsson, Jessica 19 15 19 15 20 88  
61 Classic Worker’s Felicity Sandberg, Ingela 18 18 18 14 20 88  
47 Vildhjortens Gun Ivarsson, Lina 16 15 17 20 18 86  
5 Studebaker Acclaim Terje, Tomas 15 17 17 17 20 86  
38 Workable’s Magazine Award Björkman, Richard B 17 15 18 15 20 85  
10 Coatfloats Cocostopp Malmberg Werstroh, Marie 19 15 16 15 20 85  
27 Jaktiverns Gale Nilsson, Mia 17 14 18 17 18 84  
55 Bez-Ami’s Love’s To Run Björck, Ulrika 15 17 20 12 20 84  
52 Björshults Best Black Bean Bergstrand, Mikael 19 17 19 12 17 84  
6 Double Coat’s Icefloe Olsen, Kristine 14 18 20 17 12 81  
15 Seaspirit Meliss Loven, Therese 16 16 15 12 20 79  
4 Jaktiverns Hurricane Sjölander, Lars 17 13 15 15 18 78  
36 Skattkammarens Isle Of Harris Bergström, Ronny 17 17 11 14 18 77  
56 Hinnared’s Hallon Håkansson, Lena 20 18 0 17 20 75  
16 Roekull Inkas Paw Jönsson, Gerry 19 16 0 19 20 74  
9 Drumgoose Seabee Axner, Mirjam 9 15 16 18 16 74  
17 Sandbytösens Gitte Brohammer, Bent 17 17 19 0 20 73  
43 Straight Flush Singapore Sling Hjalte, Krister 9 18 10 15 20 72  
13 Duckfinder’s Ayios Onoufrios Pedersen, Peder 18 18 16 0 20 72  
14 Karriärs Working On A Dream Fridh, Carina 17 0 16 18 20 71  
40 Zebulons Kells Rock Johnsson, Pär 17 17 17 0 20 71  
8 Bergsandens Pennys Myrten Svensson, Marie 17 14 20 19 0 70  
21 Micawbers Wheel Of Love And Fire Eriksson, Jonas 15 0 20 14 20 69  
64 Järabackens Lipton Jönsson, Malin 8 14 15 14 17 68  
62 Sweet Licorice Rowan Svensson, Lena 19 18 15 15 0 67  
59 Ettermyrans Neal Selberg, Ann-Charlotte 7 15 20 5 20 67  
58 Miss Mallorys Happy Go Lucky Nilsson, Charlotte 13 18 18 0 18 67  
22 Micawbers Dream Team Alva karlsson, lena 10 20 18 18 0 66  
2 Classic Worker’s Fantasy Nilsson, Cecilia 12 15 20 18 0 65  
63 Airotkivs Leonore Haapanen, Carina 18 19 18 10 0 65  
19 Aqua Seer’s First Star Borvén, Matilda 12 16 18 0 18 64  
48 Quiet Runners Zigge Dahlman-Persson, Maria 18 18 17 5 4 62  
46 Vildandens Leet Af Pixboot Björgell, Anette 17 17 0 15 12 61  
33 Västibergets Hemmingway Fridh, Carina 17 0 18 12 12 59  
37 Flatterhaft Face The Enemy Andersson, Malin 12 16 14 0 17 59  
18 Sweet Licorice Aspen Persson, Viktoria 4 17 17 0 20 58  
24 Roekull Lowes Olga Nilsson, Ann-Kristin 20 17 0 18 0 55  
11 Sweet Licorice Hazel Jarebrant, Petra 9 10 16 0 18 53  
44 Birdie Nam Nam Dc’s Full Strike Berggren, Jenny 0 15 17 19 0 51  
34 Doubleuse Golden Pond Bevreus, Ulrika 16 20 15 0 0 51  
65 Destiny Persson, Tina 17 0 0 17 16 50  
60 Inlicios White Out Nordström, Jonathan 18 0 20 10 0 48  
41 Digby Tollers Daytona Roosqvist, Åsa 17 10 16 0 4 47  
31 Carmal’s K’s December Pettersson, Ros-Marie 8 16 4 18 0 46  
42 Micawbers Chance For Chocolate karlsson, lena 10 17 18 0 0 45  
35 Guns & Game Snövit Hagberg, Liselotte 12 0 15 0 16 43  
30 Jaktiverns Breeze Svensson, Lena 7 15 18 0 0 40  
12 Ettermyrans Nelson Dahlstedt, AnnaKarin 0 0 18 0 17 35  
51 Flatterhaft Double Bogey Svensson, Carina 2 17 0 0 4 23  
7 Roekull Kayos Quest Nilsson, Ann-Kristin 7 0 0 15 0 22  
28 Goldwish Greta Long Lundin, Maria              
32 Miss Mallorys Crazy In Love Reitmaier, Annica              
39 Garagill Starosta Löfqvist, Birthe              
54 Rockdove’s Cherry Vanilla Carlsson, Christina              
66 Spader Damens Pierre Corneille Nkembo, Catarina              
nkl_domare_150708

Domarna


Bromölla 150405

Tack till sponsorerna för priserna: Royal Canin samt Rubins Jaktprodukter

 

vinnarna

Vinnarna: nkl – Sweet Licorice Rowan & Lena Svensson, ökl – Korpklons Sjöorre & Mikael Bagge, ekl – Duckfinder’s Red Rock & Barbro Nordborg

De tre bästa i varje klass

De tre bästa i varje klass

Elitklass

Nr Namn S:a
11 Duckfinder’s Red Rock, Flat, Barbro Nordborg 94
7 Happy Birdhunter’s Massey Fergusson, Labrador, Birthe Löfqvist 94
2 Meadowlark Afon Tywi, Labrador, Olle Pedersen 93
24 Straight Flush Velvet Vega, Flat, Andreas Josefsson 93
17 Straight Flush Casino Royale, Flat, Sofie Helin 92
15 Korpklons Frett, Labrador, Helena Dahlstedt 88
21 Thirsgaards Blue Monday, Labrador, Gisela Fuchs 87
18 Minnows No Matter What, Labrador, Susanne Arvidsson 87
8 Hedgehog’s Cashmir, Labrador, Per-Anders Norling 87
10 Reedsweeper’s Red Alert, Labrador, Eddie Nilsson 84
25 Meadowlark Airril, Labrador, Maria Härder 84
12 Seareeds Daisy, Labrador, Anna-Karin Bengtsson 74
5 Streamlight’s Choice Lamborghini, Labrador, Roy Larsson 68
3 Duvkullans Felicitas, Labrador, Ros-Marie Pettersson 67
16 Duckfinder’s Ouzo, Flat, Håkan Ståhlgren 61
1 Doubleuse Rainbow, Golden, Maria Persson 61
13 Hinnared’s Änzo, Flat, Marita Gimsér 60
19 Conover’s Bet Or Drop, Flat, Annica Edvardsson 59
6 Sungold Speedy Gonzales, Golden, Joe Christensen Danmark 35
4 Il Sano’s Avalon, Flat, Ulrika Nordenberg 31

 

Öppenklass 

Nr Namn S:a
26 Korpklons Sjöorre, Labrador, Mikael Bagge 94
18 Rockdove’s Dancing Feet, Labrador, Ros-Marie Pettersson 94
12 Zebulons Lalla Rhook, Flat, Katarina Pedersen 93
15 Comics Wizard Kiss, Flat, Elenor Rohlin 91
11 Meadowlark Nore, Labrador, Katarina Pedersen 89
29 Duckfinder’s Hidden Rock, Flat, Sofie Nilsson 89
8 Roekull Rajas M-Porthos, Labrador, Anna Blixen 89
7 Zebulons Karrakatta, Flat, Gisela Fuchs 88
19 Straight Flush Cheva Niva, Flat, Therese Wigren 88
14 Canburne Lorcan, Golden, Henric Werner 87
34 Streamlight’s Pearl Steph, Labrador, Cecilia Nilsson 87
25 Zebulons Masi Amarone, Flat, Bodil Janström 85
22 Like’ims Keilis Ghibli, Labrador, Jonas Brink 85
4 Il Sano’s Baccara, Flat, Emilia Bengtsdottir 83
5 Camiveras Charmiga Chirac, Golden, Kenneth Olsson 83
23 Doublestep, Golden, Lisbeth Johansson 80
1 Roekull Kola, Labrador, Lena Nyman 79
20 Masterkey’s Fax Surf, Labrador, Carina Persson 79
9 Straight Flush Chiquitita, Flat, Margit Haraldsson 78
24 Batmoors’ Black Isle Ross, Labrador, Susanne Nilsson 78
17 Skattkammarens Isaac Hayes, Flat, Eva Hiersemann 76
30 Megadroms Cider, Golden, Maja Werner 76
35 Seasymphony Fantastic Freja, Golden, Lotta Ottosson 75
10 Reedsweeper’s Red Bull, Labrador, Lena Haraldsson 73
33 Straight Flush Cheva Malibu, Flat, Linnea Ottosson 71
32 Coatfloats Delamotte, Flat, Göran Hansson 71
13 Stjärnglimtens Nytta, Golden, Tina Persson 65
27 Sungold Job A’holic, Golden, Susanne Forchhammer Danmark 64
36 Classic Worker’s Born To Be, Flat, Anette Ohlsson-Ericsson 58
28 Bergsandens Xavier, Labrador, Lisa Lyhagen 54
2 Classic Worker’s Desire, Flat, Anette Ohlsson-Ericsson 52
6 Capandus Skye Loch An Eilean, Labrador, Per Johnsson 46
31 Rockdove’s Amber Telly, Labrador, Tomas Terje 28

 

Nybörjarklass 

Nr Namn S:a
25 Sweet Licorice Rowan, Flat, Lena Svensson 97
7 Zebulons Cacadu Ridge, Flat, Marika Ståhlgren 97
27 Minnows Must Be Enya, Labrador, Susanne Arvidsson 96
43 Gilliam’s Gold Surplus Black, Flat, Maria Wallin 94
31 Zebulons Coolah Tops, Flat, Cecilia Bording 92
2 Feedback’s American Fantasy, Flat, Johanna Thuvesson 90
16 Brown Hunt’s Minna, Labrador, Eva Svensson 88
28 Huntrets Sharon, Labrador, Lise-Lott Dahlgren 86
10 Håll Fast Peridot, Flat, Charlotte Callenryd 85
24 Jaktyrans Gale Wera, Labrador, Andreas Josefsson 80
39 Djurbergas Dikes Spillane, Labrador, Niclas Brännström 79
29 Huntley’s Eldiga Ella, Labrador, Christel Hansson 76
4 Lapponia, Flat, Christer Ericsson 70
35 Rockdove’s Cherry Vanilla, Labrador,Christina Carlsson 70
9 Huntrets Galadriel, Labrador, Frida Fors 70
20 Hinnared’s Hallon, Flat, Lena Håkansson 69
1 Meadowlark Hop Jog, Labrador, Louise Gårdefalk 69
23 Huntrets Fredag Den Trettonde, Labrador, Robin Hagemo 66
42 Joe’s little Sigga, Golden, Joe Christensen Danmark 64
15 Huntley’s Eldiga Ettra, Labrador, Monica Westerlin 64
36 Digby Tollers Mondial, Tollare, Cecilia Lundberg 63
34 Il Sano’s Bananarama, Flat, Maria Wallin 57
17 Zebulons Kells Rock, Flat, Pär Johnsson 56
12 Quiet Runners Zigge, Flat, Maria Dahlman-Persson 54
32 Garagill Starosta, Labrador, Birthe Löfqvist 49
6 Greenview Caleigh, Labrador, Kenth Feldt 46
22 Like’ims Nixie, Labrador, Per Elvström 44
30 Spader Damens Pierre Corneille, Flat, Catarina Nkembo 37
41 Nerogialle Da Vinci, Labrador, Jihm Forsberg 36
8 Roekull Kayos Qvittra, Labrador, Lotta Strand 32
3 River Fox Tromb Av Kolfix, Tollare, Emma Strömbäck 17
13 Rantafejs Gazmillion Av Tamo, Golden, Marie Bengtsson 12